اخبارحج و زیارت

آغاز اعزام زائران خراسان رضوی به حج تمتع از ۲۳ تیرماه

رئیس سازمان حج و زیارت خراسان رضوی گفت: اعزام بیش از ۹۰۰۰ زائر بیت‌الله الحرام خراسان رضوی از ۲۳ تیرماه آغاز می‌شود.

داروخانه آنلاین داروپلاس

آغاز اعزام زائران خراسان رضوی به حج تمتع از ۲۳ تیرماه

رئیس سازمان حج و زیارت خراسان رضوی گفت: اعزام بیش از ۹۰۰۰ زائر بیت‌الله الحرام خراسان رضوی از ۲۳ تیرماه آغاز می‌شود.

جواد شاد، رئیس سازمان حج و زیارت از خراسان رضوی، بیان کرد: ۶۵ کاروان از خراسان رضوی به حج تمتع امسال اعزام خواهند شد که از این تعداد، پرواز ۶۴ کاروان از ایستگاه پروازی مشهد و یک کاروان از ایستگاه پروازی بیرجند است.
وی افزود: تاریخ اعزام زائران به حج ۹۸ از ۲۳ تیرماه آغاز و تا ۱۵ مردادماه تمامی زائران از خراسان رضوی به زیارت بیت‌الله الحرام مشرف خواهند شد.
اعزام بیش از ۹۰۰۰ زائر به حج ۹۸ از خراسان رضوی
شاد اظهار کرد: ۹۰۶۵ زائر از خراسان رضوی به تفکیک در قالب ۳۵ کاروان با ظرفیت ۴۷۸۰ زائر مدینه قبل و ۳۰ کاروان با ظرفیت ۴۲۸۵ زائر مدینه بعد، به حج اعزام می‌شوند.
رئیس سازمان حج و زیارت خراسان رضوی ادامه داد: از تعداد کل زائران خراسان رضوی، ۴۶ درصد زائران را آقایان و ۵۴ درصد زائران را بانوان تشکیل می‌دهند.
وی عنوان کرد: از مجموع کل کاروان‌ها، ۳۳ کاروان از مشهد و ۳۲ کاروان از سایر شهرستان‌های استان هستند که از این تعداد، ۸ کاروان زائران اهل‌ سنت به تعداد ۱۰۳۵ نفر هستند.
شاد تصریح کرد: مسن ترین زائر از خراسان رضوی ۹۳ ساله و جوانترین زائر ۱۲ ساله هستند که در حج امسال حضور دارند.
رئیس سازمان حج و زیارت خراسان رضوی با اشاره به اینکه در اعزام زائران به حج ۹۸ تمامی پروازها برای اولین بار توسط جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد شد، افزود: آغاز پروازها از ۲۳ تیرماه تا اول مردادماه برای زائران کاروان‌های مدینه قبل و از ۶ مرداد‌ماه تا ۱۴ مرداد برای زائران کاروان‌های مدینه بعد است.
دوم شهریورماه آغاز بازگشت زائران خراسان رضوی از حج
وی گفت: همچنین ۱۱ کاروان از خراسان شمالی با ظرفیت ۱۶۱۰ زائر از ایستگاه پروازی مشهد به حج تمتع اعزام خواهند شد و در مجموع ۷۵ کاروان به ظرفیت ۱۰ هزار و ۵۴ زائر از ایستگاه پروازی مشهد به حج تمتع اعزام می‌شوند.
شاد عنوان کرد: تمهیدات مورد نیاز برای رفاه زائران از جمله تدارکات، اسکان، حمل و نقل و خدمات بهداشتی و درمانی از سوی ایران برای خدمت‌رسانی هرچه بهتر به زائران صورت گرفته است.
رئیس سازمان حج و زیارت خراسان رضوی بیان کرد: بازگشت زائران از دوم شهریورماه آغاز می‌شود و تا ۱۳ شهریورماه ادامه دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن