اخبارحج و زیارت

آماده‌سازی پایانه‌های مرزی خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: باید تمهیدات لازم برای تردد مسافران اربعین حسینی از پایانه‌های مرزی خوزستان اتخاذ شود.

داروخانه آنلاین داروپلاس

آماده‌سازی پایانه‌های مرزی خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: باید تمهیدات لازم برای تردد مسافران اربعین حسینی از پایانه‌های مرزی خوزستان اتخاذ شود.

عبدالهاشم حسن‌نیا در جلسه بررسی اقدامات انجام شده آماده‌سازی پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه برای اربعین حسینی که با حضور خداداد مقبلی معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، غلامعباس بهرامی‌نیا مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان و معاونان راهداری و فنی و نظارت این اداره کل برگزار شد اظهار داشت: باید اعتباری برای ارائه خدمات به زائران در پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه در نظر گرفته شود همچنین مسیرهای مواصلاتی به این پایانه‌ها باید هر چه سریع‌تر ترمیم شود.

وی افزود: در برنامه‌ریزی بلند مدت باید برای مسیرهای مواصلاتی به این دو پایانه و پایانه باری بندر امام خمینی(ره) اعتبار ویژه‌ای در دستور کار قرار گیرد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اشاره به احتمال بسته بودن مرز خسروی گفت: باید از ظرفیت پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه در کنار مرز مهران استفاده کرد چرا که تعداد قابل توجهی از زائران از این دو پایانه تردد می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان در این جلسه از اجرای دو پروژه عمرانی در پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه خبر داد و گفت: برای اربعین حسینی علاوه بر بهسازی مسیرهای منتهی به پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه، اجرای دو پروژه عمرانی در این پایانه‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت مسیرهای مواصلاتی به پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه شروع شده که تا پیش از فرارسیدن اربعین حسینی با خط کشی مسیر، نصب تابلوها، علائم احتیاط و نصب نیوجرسی به پایان  می‌رسد.

غلامعباس بهرامی‌نیا تصریح کرد: احداث سایت اختیاری در پایانه مرزی چذابه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بتن‌ریزی و کفپوش آن تا یک ماه آینده به پایان خواهد رسید همچنین ساختمان اداری این سایت نیز آماده شده و با خرید تجهیزات مورد نیاز، مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی گفت: ۱۲ گیت اتباع خارجی و ۲ هزار و ۴۰۰  مترمربع سایه‌بان و آبخوری پیش از اربعین حسینی در پایانه مرزی شلمچه به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.​

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن