اخبارحج و زیارت

احتمال سفر ۲ میلیون زائر کربلا از مرزهای زمینی

فرمانده نیروی انتظامی تعداد زائران سال جاری عتبات عالیات را بیش از 2 میلیون نفر پیش بینی کرد. 

احتمال سفر ۲ میلیون زائر کربلا از مرزهای زمینی

فرمانده نیروی انتظامی تعداد زائران سال جاری عتبات عالیات را بیش از ۲ میلیون نفر پیش بینی کرد.

سردار حسین اشتری صبح امروز گفت: خوشبختانه تاکنون ۸۰ درصد تعهداتی که برای مهیا کردن زیرساخت‌های اربعین در این استان به‌عهده نیروی انتظامی گذاشته شده بود، عملیاتی شده و مابقی این تعهدات نیز در مدت باقی‌مانده به اتمام خواهد رسید.

رئیس پلیس کشور گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال و در صورت بازگشایی مرز خسروی، حدود ۲ میلیون زائر برای اربعین از سه استان ایلام، کرمانشاه و خوزستان تردد کنند و با توجه به تمهیدات درنظر گرفته‌شده، تقویت نیروها به‌ویژه در مرز، تقویت زیرساخت‌های پلیس راه و یگان‌های تخصصی در دستور کار قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به سؤال یکی از شهروندان در خصوص معیشت کارکنان ناجا نیز گفت: متأسفانه امروز باتوجه به حجم و وسعت مأموریت‌های ناجا ما شرمنده کارکنان و خانواده‌های آن‌ها هستیم ولی برنامه‌هایی تهیه شده که در آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اشتری در ادامه در ارتباط ویدئویی خود با یکی از شهروندان مشهدی در پاسخ به گلایه وی درخصوص ترافیک این شهر گفت: شهر مشهد به‌لحاظ قرارگرفتن بارگاه امام رضا(ع) جزو پرترددترین شهرهای کشور است و سالانه میلیون‌ها نفر به این شهر سفر می‌کنند.

رئیس پلیس کشور ادامه داد: بر همین اساس هم چه در گذشته و چه امروز، نگاه ویژه‌ای به شهر مشهد وجود داشته و خوشبختانه با کارهای صورت‌گرفته، امروز در جاده‌های منتهی به شهر مشهد هیچ‌گونه مشکلی نداریم و جاده‌های منتهی به مشهد امروز مجهز به دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلفند و یکی از اولویت‌های ما تجهیز پلیس راهور مشهد است.

وی در پایان با یادآوری معضل حاشیه‌نشینی در شهر مشهد هم گفت: موضوع حاشیه‌نشینی یکی از مهمترین اولویت‌های ناجا است، پارسال بازدیدهای مکرری از حاشیه شهر مشهد از سوی ناجا انجام شد و تعداد کلانتری‌ها در این مناطق نیز افزایش یافت. همچنین پایگاه‌های موقت و گشت‌های بیشتری در حاشیه شهر مشهد در نظر گرفته شده است که خوشبختانه شاهد آن هستیم که امروز ناهنجاری در حاشیه مشهد نسبت به چند سال گذشته کمتر شده و خوشبختانه مشکلات حاشیه‌نشینی در شهر مشهد کمتر شده است و امیدواریم با اقدامات و همکاری استاندار، مردم، مسئولان و همکاران ما در پلیس شرایط بهتری ایجاد شود./

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن