اخبارحج و زیارت

اربعین نماد وحدت ملت ایران و عراق است

داروخانه آنلاین داروپلاس

اربعین نماد وحدت ملت ایران و عراق است

رئیس کمیته جذب مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان با اشاره به حضور زائران ۷۵ کشور جهان در همایش بزرگ اربعین در کربلای معلی گفت: اربعین به نماد وحدت و همدلی ملت ایران و عراق و اتحاد مسلمانان جهان تبدیل شده است.
به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی روز دوشنبه در آیین تجلیل از خادمان مواکب اربعین حسینی آبادان مستقر در مرز بین‌المللی شلمچه اظهار داشت: حماسه اربعین سید و سالار شهیدان نمایانگر قدرت عظیم شیعیان و نشان وحدت، همدلی جهان است.
وی حضور مردم در راهپیمایی اربعین را حماسه بی نظیر و جلوه‌ای از حضور و همدلی و هم‌افزایی مردم ایران و عراق دانست و افزود:اقوام، ملیت‌ها و مذاهب مختلف با اهداف معنوی در این همایش بزرگ گرد هم آمدند که نتیجه آن عزت و سربلندی شیعیان است.
حجت‌الاسلام موسوی گفت:در اربعین سالجاری ۸۰۰ موکب در گذرگاه های مرزی شلمچه و چذابه و ۷۰۰ موکب بین‌راهی به زائران خدمت‌رسانی کردند.
وی با تاکید بر مردمی برگزار شدن همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی افزود:دولت زیرساخت‌های مناسبی را برای مواکب در ۲ گذرگاه مرزی شلمچه و چذابه ایجاد کرده است.
رئیس کمیته جذب مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان به تشکیل کمیته نظرخواهی با حضور مواکب حسینی در استان به‌منظور بررسی و رفع مشکلات خدمت‌رسانی به زائران در سال آینده اشاره کرد و گفت:در صورت ایجاد امکانات و زیرساخت لازم در مسیر جدید حرکت زائران در مرز شلمچه به مواکب برحسب امکانات زمین واگذار می‌شود.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان نیز در این جلسه گفت: پیاده‌روی اربعین حسینی بزرگترین حرکت و اجتماع در جهان است که شکوه و عظمت آن هر سال بیشتر می شود.
بیژن ربیعی افزود:اربعین نقش مهمی در همگرایی و وحدت در جهان اسلام به خصوص بین ۲ کشور همسایه ایران و عراق داشته است.
به گزارش ایرنا رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین در مرز شلمچه نیز گفت:۴۵۰ موکب در ایام اربعین حسینی در مرزشلمچه مستقر شدند و شبانه روز به زائران خدمت رسانی کردند.
مکی یازع افزود:در ایام اربعین یک هزار و ۴۶۷ دستگاه کامیون حامل تجهیزات مواکب ایرانی مستقر در عراق و ۲ هزارو ۵۰۰ دستگاه اتوبوس ایرانی و نیز سه هزار و ۵۵۰ اتوبوس اتباع خارجی از مرز شلمچه عبور کردند.
وی اظهار داشت:برای خدمت‌رسانی به زائران حسینی برای ۱۳ هزار خادم کارت خدمت صادر شد.
یازع به عبور ۷۵۰ هزار زائر اربعین حسینی از مرز شلمچه اشاره کرد و بیان داشت:۸۵۰ هزار زائر برای بازگشت به کشور مرز شلمچه را انتخاب کردند.
وی به خدمات‌رسانی به‌صورت ۲۴ ساعته به زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه اشاره کرد و بیان داشت:مواکب مردمی مستقر در مسیر گذرگاه مرزی شلمچه ظرفیت اسکان ۱۰۰ هزار زائر را در شبانه‌روز پیش‌بینی کرده بودند که مورد استقبال زائران بخصوص زائران اتباع خارجی قرارگرفته بود.
در این مراسم از ۳۰۰ نفر از خادمان و موکب داران اربعین حسینی تجلیل شد.
پایانه مرزی شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری شهر بصره عراق قرار دارد و همه ساله در ایام اربعین پذیرای صدها هزار زائر ابا عبدالله الحسین (ع) است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن