اخبارحج و زیارت

اسامی افراد و دفاتر غیرمجاز اعزام به عتبات عالیات

داروخانه آنلاین داروپلاس

اسامی افراد و دفاتر غیرمجاز اعزام به عتبات عالیات

ساداتی مدیرکل حج و زیارت مازندران با اعلام اینکه اسامی افرادی که به صورت غیرمجاز اقدام به اعزام زائر به عتبات عالیات می‌کنند فاش می‌شود، گفت: در این خصوص ۱۱۰ پرونده افراد حقیقی و حقوقی در محاکم قضایی بررسی شد که ۵۰ مورد پرونده به تعطیلی انجامید.

سیدحبیب‌الله ساداتی در گفت‌وگو با تیتر امروز اظهار کرد: بعد از اربعین پرواز به عتبات عالیات نداشتیم اما از ۳۰ دی ماه ۹۷ حدود ۵ هزار زائر به صورت زمینی به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه ارز برای سفر زیارتی عتبات عالیات ۸ هزار و ۸۰۰ تومان محاسبه می‌شود، افزود: این مبلغ در حالی است که میزان نرخ ارز در کشور بیش از ۱۰ هزار تومان اعلام شده است.
مدیرکل حج و زیارت مازندران با تاکید براینکه تمام تلاش ما ارائه ارز ارزان قیمت به گروه‌های اعزامی به عتبات عالیات است، تصریح کرد: پیگیر برنامه‌ریزی برای سفرهای هوایی زائران به عتبات عالیات هستیم که این امر مشروط به کاهش هزینه دلار است.
این مسئول با هشدار به تمامی متقاضیان سفر به عتبات عالیات گفت: یکسری افراد غیرمجاز اقدام به ثبت نام زائران عتبات عالیات کردند و وجه نقد دریافت می‌کنند که این کار خلاف موازین حج و زیارت است.
ساداتی با بیان اینکه مازندران دارای ۲۲۰ دفتر مجاز زیارتی است که لوح زیارتی در اختیار دارند، افزود: در حال حاضر ۱۱۰ پرونده افراد حقیقی و حقوقی که به صورت غیر مجاز اقدام به اعزام زائر به عتبات عالیات کردند در محاکم قضایی بررسی شد که ۵۰ مورد رای به تعطیلی ادامه کار انجامید.
وی اظهار کرد: با هماهنگی مدیرکل دادگستری مازندران اسامی افراد متخلف در اعزام غیرمجاز زائر به عتبات عالیات در رسانه‌ها منتشر می‌شود.
مدیرکل حج و زیارت مازندران در این مصاحبه اختصاصی برای نخستین‌بار نام دو متخلف را فاش کرد و گفت: تور زیارتی با مدیریت باباجانیان و در جویبار نیز تور زیارتی سید علی اصغر حسینی به صورت غیر مجاز اقدام به ثبت نام زائر برای اعزام به عتبات عالیات کرده‌اند. به زودی نام متخلفان دیگر در این رسانه منتشر می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن