اخبارحج و زیارتدسته‌بندی نشده

اعلام تعداد زائران اربعین حسینی توسط آستان قدس عباسی

آستان قدس عباسی  در بیانیه ای رسمی تعداد زائران اربعین حسینی را اعلام نمود.

داروخانه آنلاین داروپلاس

اعلام تعداد زائران اربعین حسینی توسط آستان قدس عباسی

آستان قدس عباسی  در بیانیه ای رسمی تعداد زائران اربعین حسینی را اعلام نمود.

طبق این بیانیه تعداد کلی زائران که توسط سیستم شمارش الکترونیکی با دقت بالا محاسبه گردیده است، تعداد زائران از روز ۶ صفر لغایت ظهر اربعین حسینی (۱۵٫۲۲۹٫۹۵۵) پانزده میلیون و دویست و بیست و نه هزار و نهصد و پنجاه و پنج زائر می باشد.

متن بیانیه بدین شرح است:

اربعین حسینی را به محضر امام زمان حجت بن الحسن (صلوات الله علیه و علی آبائه) و مراجع عظام و جهان اسلام به ویژه کشور عراق، قدمگاه پیامبران و ائمه و اولیاء تسلیت عرض نموده و از خداوند منان مسألت داریم که سرزمین مسلمانان را از هر شری محفوظ بدارد و زائران ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) سالم و سلامت و با أعمال و طاعات مقبول به شهر و وطن خود باز گردند.

شهر کربلا طبق رسم خود که از بیش از ۱۳ قرن قبل، این سنت ساری و جاری را داشته است، امسال نیز مشرف به میزبانی از مهمانان و زائران سید الشهداء و حضرت ابوالفضل عباس (علیهما ‌السلام) شده و خادمان آستانهای مطهر، افتخار عظیمی در استقبال و ارائه خدمات گوناگون به زائران داشتند و این خدمات مختلف شامل برنامه های متعددی بوده که از جمله آنها مستندسازی از تعداد زائران از طریق سامانه شمارش الکترونیک زائران در ورودی های شهر کربلای معلی توسط واحد ارتباطات آستان مطهر عباسی بوده است که این اقدام برای سومین سال پیاپی انجام می‌شود. همچنین مرکز اطلاعات و بررسی های آماری الکفیل به مستندسازی تحلیلی و آماری از سایر تعداد زائران و خدمات ارائه شده در شهر کربلای معلی پرداخته است.

بر اساس گزارش سامانه شمارش الکترونیک تعداد زائرانی که از پنج ورودی کربلا برای شرکت در این مراسم از تاریخ ششم صفر لغایت بیستم این ماه وارد کربلا شده اند (۱۵٫۲۲۹٫۹۵۵) پانزده میلیون و دویست و بیست و نه هزار و نهصد و پنجاه و پنج زائر است.

لازم بذکر است؛ تعداد زائران در اربعین ۱۴۴۰ هجری قمری (۱۵٫۳۲۲٫۹۴۹) پانزده میلیون و سیصد و بیست و دو هزار و نهصد و چهل و نه هزار زائر و در سال ۱۴۳۹ هجری (۱۳٫۸۷۵٫۸۱۸) سیزده میلیون و هشتصد و هفتاد و پنج هزار و هشتصد و هجده زائر و در سال ۱۴۳۸ هجری قمری (۱۱٫۲۱۰٫۳۶۷) یازده میلیون و دویست و ده هزار و سیصد و شصت و هفت زائر بوده است.

از خداوند منان مسئلت داریم طاعات و عبادات همگان را مورد قبول قرار دهد و همگان را به آنچه او راضی است موفق گرداند. انه سمیع مجیب.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن