اخبارحج و زیارت

اعلام فراخوان روحانیان کاروان حج تمتع ۹۸

داروخانه آنلاین داروپلاس

اعلام فراخوان روحانیان کاروان حج تمتع ۹۸

مدیر جذب و ساماندهی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: روحانیون واجد شرایط اعزام به حج تمتع ۹۸ با ثبت‌نام در سامانه کارگزاران آمادگی خود را برای اعزام به حج اعلام کنند.

 حجت‌الاسلام علی پروانه مدیر جذب و ساماندهی معاونت فرهنگی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به تسریع در فرآیند تعیین روحانیون حج ۹۸ اظهار داشت: حدود ۶۵۰ روحانی واجد شرایط امسال، که احتمال دارد در حج ۹۸ دعوت شوند برای ثبت نام و اعلام آمادگی فراخوانده شده‌اند.

حجت‌الاسلام پروانه افزود: روحانیون واجد شرایط اعزام به حج تمتع ۹۸ که این مدیریت برای آنها پیامک ارسال کرده است با مراجعه به صفحه شخصی خود در سامانه کارگزاران فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری به آدرس beseh-farhangi.hajj.ir حداکثر تا پایان روز شنبه ۶ بهمن ماه ۹۷ باید آمادگی خود را برای اعزام اعلام کنند.

وی اضافه کرد: روحانیونی که انصراف می‌دهند، از فهرست سال ۹۸ حذف و در صورت داشتن شرایط در اولویت اعزام سال ۹۹ قرار خواهند گرفت و جهت حفظ قابلیت برنامه ریزی، تنها افرادی اعلام آمادگی کنند که از فراهم بودن شرایط خود اطمینان دارند زیرا انصراف بعد از اعلام آمادگی می‌تواند به محدودیت در اعزام‌های بعدی ایشان منجر شود.

این مقام مسئول در بعثه خاطر نشان کرد: طول دوره حج ۹۸ احتمالا ۳۵ تا ۴۰ روز خواهد بود و با توجه به ضرورت همراهی روحانیون کاروان ها در طول سفر و مدت زمان اعزام و برگشت تدریجی کاروان‌ها، حتما به نحوی برنامه‌ریزی کنند که در کل دوره سفر حضور داشته باشند زیرا امکان برگشت پیش از موعد فراهم نیست.

وی ادامه داد: با توجه به گرمای موسم حج افرادی که به دلیل پزشکی، توان همراهی در کاروان را ندارند، حتما از اعلام آمادگی خودداری کنند و امسال تمامی روحانیون، معین و معینه‌ها جهت احراز توانایی جسمی لازم، توسط هیأت پزشکی مورد معاینات و آزمایش پزشکی قرار خواهند گرفت.

مدیر جذب و ساماندهی معاونت فرهنگی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت با تاکید براینکه استعلام فعلی به معنی دعوت برای حج ۹۸ نخواهد بود، اظهار کرد: این مرحله از فراخوان روحانیون حج تنها جهت کسب اطلاع برای برنامه‌ریزی‌های بعدی است و داوطلبانی که برای اعزام در حج ۹۸ اعلام آمادگی می‌کنند، پس از تعیین تعداد دقیق کاروان هر استان براساس اولویت بومی بودن به استان تخصیص داده خواهند شد و معین ومعینه‌های کاروانها نیز بلافاصله بعد از تخصیص روحانیون دعوت می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه افراد فراخوان شده روحانیون دارای پرونده فعال اعزامی در سال‌های ۹۴ و پیش از آن است، افزود: روحانیونی که قبل از سال ۹۰ اعزام شده‌اند برای برگشت به چرخه اعزام باید آمادگی خود را به صورت مکتوب به مدیریت جذب و سازماندهی منعکس کنند تا در صورت ایجاد فرصت از ظرفیت ایشان بهره برداری شود. همچنین در صورت عدم اعلام آمادگی افراد فراخوان شده و عدم تأمین نیازها، گروه‌های بعدی برای تکمیل ظرفیت اعلام خواهند شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن