حج و زیارت

امنیت زائران عتبات عالیات جای هیچگونه نگرانی ندارد

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت توجه به عزت، کرامت و مصلحت زائران را بسیار مهم برشمرد. مدیرعامل شمسا نیز اعلام کرد که هیچ‌گونه نگرانی درباره امنیت زائران وجود ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت توجه به عزت، کرامت و مصلحت زائران را بسیار مهم برشمرد. مدیرعامل شمسا نیز اعلام کرد که هیچ‌گونه نگرانی درباره امنیت زائران وجود ندارد.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت پیش از ظهر امروز در دیدار مدیرعامل، رئیس و اعضای هیأت‌ مدیره شرکت مرکزی دفاترخدمات زیارتی سراسر ایران (شمسا) گفت: خدمت به زائران عتبات عالیات افتخار بزرگی است که امروز این خدمتگزاری نصیب شرکت خدماتی و زیارتی شمسا شده است.

لزوم کنترل قیمت‌های سفر عتبات هنگام نوسانات ارزی

وی افزود: گاهی برخی تغییرات در قیمت‌های ارزی باعث می‌شود تا در بازار شاهد هیجان قیمت‌ها باشیم، اما شرکت شمسا تلاش کرده این قیمت‌ها را حفظ کند تا آسیب چندانی به زائران وارد نشود؛ بنابراین برای اینکه در آینده دچار برخی هیجان‌ها نشوید، تلاش کنید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید تا این تغییرات در خدمات‌دهی شما آسیبی وارد نکند.

سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: شرکت شمسا از روزهای نخست که راه‌اندازی شد، بانیان آن با انگیزه بسیار خوبی به میدان آمدند و خدمات خوبی هم انجام دادند؛ ولی گاهی برخی هزینه‌ها برای شرکت شمسا ایجاد شد که این هزینه‌ها ضروری بود. برخی چنین تصور می‌کنند که شمسا به دنبال پرکردن جیب خودش است، در حالی‌که این شرکت به اندک هزینه‌های مالی اکتفا می‌کند و در برابر هیجان‌ها مقاوم است.

وی با توجه به وضعیت به وجود آمده در کشور عراق تصریح کرد: متأسفانه برخی دشمنان قسم‌خورده و همچنین صهیونیست‌ها و حامیان آنان در تلاش‌اند تا عراق را ناامن کنند و امیدواریم با هوشیاری ملت عراق در آینده نزدیک شاهد آرامش و امنیت کامل در این کشور باشیم.

امنیت زائران عتبات
امنیت زائران عتبات

بسته‌های متنوع زیارتی ارائه شود

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت، توجه به عزت، کرامت و مصلحت زائران را بسیار مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به تغییرات صورت گرفته در عراق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که در اعزام‌ها به زائران آسیبی وارد نشود و زائران عزیز باعزت و کرامت به این سرزمین سفر کنند و افزون بر سلامت با دست‌پر معنویت به میهن اسلامی بازگردند.

 وی از مسئولان شرکت شمسا خواست برای بهره‌مندی هر چه بیشتر زائران از سفرهای زیارتی، بسته‌های پیشنهادی مختلفی را طراحی کنند و یادآور شد: با توجه به اینکه ایران اسلامی از ترکیب جمعیتی مختلف قومی برخوردار است، شایسته است متناسب با ذائقه‌ها و سلایق مختلف بسته‌های زیارتی را طراحی کنید که همگان بتوانند از این فرصت به وجود آمده بهره بگیرند.

هیچ‌گونه نگرانی از حضور زائران در شهرهای زیارتی وجود ندارد

 در ابتدای این دیدار مصطفی قاسمی مدیرعامل شمسا گزارشی از وضعیت اعزام زائران ارائه کرد و گفت: در حال حاضر به‌منظور حفظ امنیت زائران، اعزام‌ها به‌صورت هوایی صورت می‌گیرد و هم‌اینک هیچ‌گونه نگرانی از حضور زائران در شهرهای زیارتی وجود ندارد.

 همچنین ابوالفضل یازرلو رئیس هیئت‌ مدیره شمسا در این دیدار گفت: این شرکت با نگاه تحولی پا به عرصه خدمات‌رسانی به زائران گذاشت، نگاهی که دفاع از حقوق زائر باشد و همیشه خدمت به زائر را سرلوحه کار خود قرار می‌دهد.

زائر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن