اخبارحج و زیارت

امیرالحاج ایران وارد مدینه‌النبی(ص) شد

امیرالحاج ایران همراه با رئیس سازمان حج و زیارت وارد مدینه‌النبی(ص) شدند؛ بازدید از مراکز رفاهی و خدماتی زائران، دیدار با روسای بعثه‌ها و مسئولان حج کشورهای اسلامی از برنامه‌های آنها طی ایام حج است.

امیرالحاج ایران وارد مدینه‌النبی(ص) شد

امیرالحاج ایران همراه با رئیس سازمان حج و زیارت وارد مدینه‌النبی(ص) شدند؛ بازدید از مراکز رفاهی و خدماتی زائران، دیدار با روسای بعثه‌ها و مسئولان حج کشورهای اسلامی از برنامه‌های آنها طی ایام حج است.

حجت الاسلام والمسلمین «سیدعبدالفتاح نواب» جمعه شب، ۲۱ تیرماه در راس هیاتی برای انجام امور محوله و نظارت بر روند خدمت رسانی به زائران بیت الله الحرام وارد مدینه منوره شد.

بنابر این گزارش، «علی رضا رشیدیان»، رییس سازمان حج و زیارت و جمعی از مدیران و کارگزاران حج از جمله مسئولانی هستند که نواب را در جریان این ماموریت همراهی می کنند.

نماینده ولی فقیه و هیات همراه حوالی ساعت ۲۲ و ۳۰ به وقت محلی – ۲۴ به وقت تهران- با یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) وارد مدینه شد و در فرودگاه بین المللی امیرمحمد بن عبدالعزیز  مورد استقبال شماری از مسئولان محلی و مدیران ستاد بعثه ایران در عربستان قرار گرفت.

سرپرست حجاج ایرانی پیش از ترک تهران نماز مغرب و عشا را به جماعت با زائران ایرانی در ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) اقامه کرد.

برپایه این گزارش، در پرواز شماره ۱۵۰۲ هما که زائران چند کاروان ایرانی حضور داشتند سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج وزیارت به میان حجاج رفته و به گرمی با آنان گفتگو کردند.

نماینده ولی فقیه درسخنانی از زائران ایرانی بعنوان سفیران جمهوری اسلامی ایران نام برد و به آنان توصیه کرد: فرصت سفر به سرزمین وحی و بیت الله الحرام را مغتنم شمرده و حداکثر بهره برداری معنوی را کنند.

حجت الاسلام نواب خطاب به زائران گفت: در بازگشت از این سفر به نحوی عمل کنید که دیگران تاثیر آن را در زندگی شما لمس کنند.

وی همچنین از همکاری دولت در تعیین نرخ ارز حج امسال تقدیرکرد و گفت: مسئولان سازمان حج وزیارت و بعثه مقام معظم رهبری تلاش فراوانی کرده اند تا زائران حجی آرام و مقبول پیش رو داشته باشند.

امیرالحاج ایران و هیات همراه وی در بدو ورود به محل بعثه حجاج ایران واقع در مجتمع «غالیه احد» در شمال شهر مدینه که در حد فاصل بین حرم نبوی و مقبره شهدای احد قرار دارد با استقبال گرم کارکنان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت روبرو شد.

آنان با شعارهای «صل علی محمد، یاور رهبر آمد» و سردادن پیاپی صلوات از حجت الاسلام والمسلمین نواب و رشیدیان که هر دو امسال برای نخستین بار در مقام سرپرست حجاج ایرانی و رییس سازمان حج و زیارت وارد مدینه شده اند، استقبال کردند.

امیرالحاج ایران که زودتر از سالهای قبل برای رسیدگی به امور حجاج وارد عربستان شده است، در مصاحبه ای با خبرنگاران، هدف از این اقدام را «همراهی با زائران ایرانی در حج ۹۸» بیان کرد وگفت: ما باید همواره در کنار زائران و در خدمت آنان باشیم.

علیرضا رشیدیان نیز از پروازهای ایران ایر برای انتقال حجاج و وضعیت ارایه خدمات به زائران ایرانی ابراز خرسندی کرد و همکاریهای عربستان را در پیشبرد برنامه های مرتبط با حجاج، در چارچوب تفاهم نامه امضاء شده با طرف سعودی دانست.

رسیدگی و نظارت بر روند امور و ارایه خدمات به حجاج ایرانی، دیدار از کاروان ها، بازدید از مراکز رفاهی و خدماتی برای زائران و نیز، دیدار با روسای بعثه ها و مسئولان حج کشورهای اسلامی مستقر در مکه و مدینه از جمله برنامه های حجت الاسلام والمسلمین نواب در جریان این سفر است.

ایران امسال بیش از ۸۶ هزار زائر برای انجام مناسک حج تمتع راهی عربستان می کند که تاکنون حدود ۱۰ هزار تن از آنان وارد این کشور شده اند.

اعزام زائران از ۱۷ تیرماه آغاز شده و قرار است آخرین کاروان حجاج ایرانی ۱۷ شهریور سرزمین وحی را ترک کند.

تمامی پروازهای انتقال حجاج ایرانی را در سال جاری شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) انجام می دهد.

ورود امیرالحاج ایران به مدینه منوره در پنجمین روز اعزام زائران ایرانی به خاک عربستان صورت می گیرد. شماری از مسئولان و کارگزاران حج ایران چند روز پیش از ورود نخستین کاروان زائران کشورمان برای تسهیل ارایه خدمات و امکانات به آنان وارد مدینه منوره و مکه مکرمه شده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن