اخبارحج و زیارت

ایلام مهیای پذیرایی از ۵ میلیون زائر اربعین است

داروخانه آنلاین داروپلاس

ایلام مهیای پذیرایی  از ۵ میلیون زائر اربعین است

استاندار ایلام گفت: ایلام مهیای پذیرایی از پنج میلیون زائر اربعین طی سال جاری است. به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی در دومین نشست ستاد اربعین استان که با حضور کاظم زاده نماینده استان در مجلس شورای اسلامی و اعضای ستاد برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به پیش بنیی افزایش حجم زوار باید حماسه‌ای در خدمت رسانی به این تعداد زائر اربعین برپا کنیم.
وی افزود: ما هر سال باید تجارب سال‌های قبل را برای خدمت رسانی مطلوب و رفع مشکلات مد نظرقرار دهیم.وی ادامه داد: سال گذشته در بحث تردد خودروها از مرز مهران، کاپوتاژ خودروها و مشکلات ارز و بحث ترافیک شدید پایانه برکت از مهمترین مسائل تردد زوار در استان بود که امسال تلاش داریم مشکلات سال گذشته برطرف شود.
وی افزود: البته امسال با توجه به آزاد شدن ویزا و پیش بینی افزایش جمعیت باید اقدامات بهتری انجام دهیم زیرا امسال تردد خودرو از مرز نخواهیم داشت و بحث کاپوتاژ خودرو هم وجود ندارد.وی تراکم جمعیت زیاد خصوصاً در پایانه برکت در سال جاری قابل پیش بینی است که نیازمند ساماندهی و برنامه ریزی مناسب دارد. وی از استان‌های معین خواست که در بحث مشارکت‌های مردمی و بحث پذیرایی از زوار با قدرت بیشتری ورود کنند و در زیرساخت‌ها و هم بحث پذیرایی در ایام اربعین حضور فعال داشته باشند.
استاندار ایلام افزود: در خصوص برپایی موکب‌ها در داخل شهر مهران باید بررسی‌ها و کارشناسی‌هایی در حوزه‌های مختلف صورت گیرد و تصمیم گیری لازم انجام شود.وی ادامه داد: یکی از دلایلی که با برپایی موکب در شهر مهران مخالفت کردیم هم به دلایل امنیتی و کاهش ترافیک بود و هم بحث اقتصادی بود که این به نفع مردم مهران است.وی تاکید کرد: در بحث ارز هم با توجه به ثبت نام در سامانه سما ارز همراه در نظر گرفته می‌شود و در این مورد مشکلی نخواهیم داشت.
سلیمانی دشتکی خواستار آماده سازی تونل دوم جاده مهران برای ایام اربعین شد و در صورت بالابودن ترافیک و شرایط اضطرار بتوان از آن استفاده نمود.وی گفت: ۳۰۰ میلیارد ریال به این جاده اختصاص یافته و به شرط تکمیل نقاط مشخص شده پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به زیرگذر ارغوان و ۱۱ کیلومتر مسیر جاده مهران که باید تا اربعین آماده‌سازی شود، ادامه داد: قرارگاه خاتم سه قسمت جاده و پل‌های ۵۵ و ۵۶ در دست اقدام دارد و جاده‌ی دسترسی جداگانه به پایانه برکت به خوبی در حال انجام است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن