اخبارساخت و ساز عتبات

بازگشت ۸۰ تا ۹۰ درصد نذورات مردمی برای عتبات به کشور از طریق اشتغال‌زایی

افضلی با اشاره‌به افزایش کمک‌های مردمی برای بازسازی عتبات عالیات، گفت: ۸۰ تا ۹۰ درصد این نذورات از طرقی همچون پرداخت دستمزد نیروهای ساده و متخصص، خرید مصالح و ... به کشور باز می‌گردد و سبب گردش مالی و اشتغال‌زایی می‌شود.

داروخانه آنلاین داروپلاس

بازگشت ۸۰ تا ۹۰ درصد نذورات مردمی برای عتبات به کشور از طریق اشتغال‌زایی

افضلی با اشاره‌به افزایش کمک‌های مردمی برای بازسازی عتبات عالیات، گفت: ۸۰ تا ۹۰ درصد این نذورات از طرقی همچون پرداخت دستمزد نیروهای ساده و متخصص، خرید مصالح و … به کشور باز می‌گردد و سبب گردش مالی و اشتغال‌زایی می‌شود.

«یوسف افضلی»با بیان اینکه صحن حضرت زهرا(س) در سال جاری به بهره برداری کامل می رسد، اظهار کرد: همچنین، طرح توسعه حرم مطهر حضرت سیدالشهداء(ع) با عنوان صحن حضرت زینب(س) و در متراژ ۱۴۰ هزار مترمربع از دو سال قبل آغاز شده و پیشرفت ۴۰ درصدی داشته است و طی دو سال و نیم آینده به بهره برداری می رسد.

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات ادامه داد: با بهره برداری صحن حضرت زینب سلام الله علیها، حرم مطهر حسینی(ع) ۱۴ برابر افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ نسبت به سال قبل از آن، نذورات مردمی برای بازسازی عتبات عالیات افزایش داشته است، گفت: این در حالی است که مردم با فشارهای اقتصادی نیز مواجه بودند و مشکلات معیشتی داشتند اما علی رغم همه فشارها، علاقمندی به ساحت مقدس اهل بیت(ع) مانع از نذورات آنها در بازسازی عتبات عالیات نشده است.

افضلی اضافه کرد: نکته مهم آنکه ۸۰ تا ۹۰ درصد این نذورات در قالب گردش مالی و از طرقی همچون پرداخت دستمزد نیروهای ساده و متخصص، خرید مصالح و … به کشور باز می گردد و اینچنین گردش مالی و اشتغال زایی را به صورت توامان رقم می زند.

وی درباره زمان ارسال و نصب گنبد جدید حرم سیدالشهداء(ع)، ابراز کرد: سازه های گنبد در کرمان در حال جمع آوری است و طی یکی دو ماه آینده به کربلای معلی منتقل می شود، اما اینکه نصب آن قبل یا بعد از ایام اربعین باشد هنوز قطعی نیست و به هماهنگی نیاز دارد.

افضلی با اشاره به اینکه ساخت این گنبد از سال ۹۱ در کرمان آغاز شده است، بیان کرد: یکی از ویژگی های این گنبد، افزایش هفت و نیم متری ارتفاع آن در مقایسه با گنبد فعلی است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن