اخبارحج و زیارت

بانوان مهریزی در ۱۰ کارگاه برای حرم امام حسین (ع) قالی می بافند

مدیر عتبات عالیات مهریز گفت: در سال 1398، با مشارکت بانوان و دختران داوطلب در 10 کارگاه شهری و روستایی برای حرم امام حسین (ع) قالی دستباف تولید می شود.

داروخانه آنلاین داروپلاس

بانوان مهریزی در ۱۰ کارگاه برای حرم امام حسین (ع) قالی می بافند

مدیر عتبات عالیات مهریز گفت: در سال ۱۳۹۸، با مشارکت بانوان و دختران داوطلب در ۱۰ کارگاه شهری و روستایی برای حرم امام حسین (ع) قالی دستباف تولید می شود.

محمد علی زارع  در حاشیه تولید یک تخته قالی در روستای « مدوار» مهریز افزود: در این کارگاه ها که اغلب آنها در روستاها قرار دارد، ۱۵۰ نفر در بافتن قالی همکاری دارند.
وی با اشاره به اینکه درآمد فروش قالی ها در حرم امام حسین (ع) هزینه می شود از آمادگی ستاد منطقه برای برپایی دار قالی برای داوطلبان خبر داد.
مدیر عتبات عالیات مهریز یادآور شد: در سال ۱۳۹۷ حدود ۲۰۰ خانم در ۱۵ کارگاه قالی‌بافی، تعدادی فرش مورد نیاز عتبات عالیات را افتخاری تولید کردند.
به گفته زارع در این مدت ۱۸۰ مترمربع فرش دستباف مناسب با همت بانوان و همکاری مسئولان تولید و درآمد حاصل از آن برای بازسازی عتبات عالیات هزینه شد.
درآمد حاصل از فروش قالی‌های تولیدی برای بازسازی گنبد امام حسین (ع) و همچنین ساخت صحن و سرای حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت زینب کبری (س) در نجف اشرف صرف می‌شود.
مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن