اخبارحج و زیارت

بخش اصلی زائران به کشور بازگشته‌اند

داروخانه آنلاین داروپلاس

بخش اصلی زائران به کشور بازگشته‌اند

دبیر ستاد حمل و نقل اربعین اعلام کرد که آخرین آمارها نشان می‌دهد بخش قابل توجهی از زائران به کشور باز گشته اند.
بازگشت زائران اربعین حسینی از پایانه مرزی مهران

مرزهای مشترک ما با عراق همواره فعال بوده و در روزهای مختلف تعدادی از زائران ایران را به مقصد عراق ترک می‌کنند اما براورد ما نشان می‌دهد که در روزهای اربعین حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به عراق رفته‌اند که از این آمار بخش قابل توجهی در حال حاضر به کشور باز گشته‌اند.

به گفته وی، آخرین آمارها نشان می‌دهد که در طول روزهای گذشته حدود یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر به ایران باز گشته‌اند.

دبیر ستاد حمل و نقل اربعین درباره جزییات این فرایند بازگشت توضیح داد: آمارها نشان می دهد که از میزان ترافیک مرزها به شکل قابل توجهی کاسته شده است. ما در روز چهارشنبه بیش از ۲۴۰ هزار تردد را ثبت کردیم و پس از آن تا روز شنبه ترددها به ۱۱۰ و ۵۰ هزار زائر کاهش یافت و پیش‌بینی می‌شود این آمار در روز جاری نیز روند کاهشی خود را ادامه دهد.

نفیسی با بیان این که مرزها تا بازگشت تمامی زائران آمادگی خود را حفظ خواهند کرد، تاکید کرد: با وجود کاهش قابل توجه ترددها و بازگشت تعداد زیادی از زائران اربعین، مرزها همچنان با حداکثر توان خود فعال هستند و برای تمام نیازهای احتمالی اتوبوس به تعداد کافی دپو شده است تا برای برنامه بازگشت زائران تمام امکانات لازم وجود داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: با پایان یافتن این موج ترددها در مرزهای مشترک با عراق به شکل عادی ادامه خواهد داشت و تلاش می‌شود با امکاناتی که در پایانه های مرزی مشترک در نظر گرفته شده زائران در تمام ایام سال نیز بتوانند به راحتی به عراق سفر کنند.

به گزارش ایسنا، با پایان یافتن مراسم اربعین امسال در روزهای میانی هفته گذشته زائرانی که از طریق مرزهای مشترک زمینی به عراق سفر کرده بودند به ایران بازگشتند.

در روزهای گذشته خبرهایی از افزایش قیمت اتوبوس ها در برخی پایانه های مرزی مخابره شده بود که رسما از سوی نفیسی رد شد. وزارت راه و شهرسازی امسال نیز مانند سال های گذشته سفرهای اربعین را در سه بخش ریلی، هوایی و زمینی مدیریت کرد.

طبق براوردهای ابتدایی امسال نیز حدود دو میلیون ایرانی برای حضور در مراسم اربعین کشور را به مقصد عراق ترک کرده بودند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن