تورهای زیارتیدانستنی ها

برای اربعین چگونه مجوز خروج از کشور دریافت کنیم؟ / قابل توجه دانشجویان

دانشجویان متقاضی سفر پیاده روی اربعین ۹۷ برای دریافت مجوز خروج از کشور نکات زیر را با دقت مطالعه‌ کنند.

برای اربعین چگونه مجوز خروج از کشور دریافت کنیم؟ / قابل توجه دانشجویان

دانشجویان متقاضی سفر پیاده روی اربعین ۹۷ برای دریافت مجوز خروج از کشور نکات زیر را با دقت مطالعه‌ کنند.

تمامی افرادی که قصد شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین ۹۷ را دارند، نکات زیر را با دقت مطالعه‌نمایند:

آن دسته از دانشجویانی که وضعیت نظام وظیفه‌ی آن‌ها معافیت تحصیلی می‌باشد و گذرنامه‌ی معتبر (اعتبار تا شش ماه پس از تاریخ سفر) ندارند.

۱-در صورت نداشتن کد سخا، با دردست‌داشتن کارت ملی، به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه‌کرده و آن را تهیه‌نمایید.

۲-به سایت services.epolice.ir مراجعه‌کرده و با استفاده از کد ملی خود به عنوان نام کاربری و کد سخا به عنوان رمز عبور، وارد قسمت “خروج از کشور” صفحه‌ی خود شوید.

۳-ابتدا از ثبت ورود آخرین خروج از کشور خود اطمینان‌یابید و در صورت عدم ثبت ورود، با دردست‌داشتن شناسنامه‌ی خود، به سازمان نظام وظیفه واقع در میدان سپاه مراجعه‌کرده و این مشکل را رفع‌نمایید.

۴-در مرحله‌ی بعد، درخواست جدیدی را ثبت‌نمایید. دانشجویان دانشگاه توجه‌داشته‌باشید که بازه‌ی زمانی خروج از کشور خود را حداکثر تا ۱۰ روز می‌توانید ثبت‌کنید. اگر با کاروان هیأت الزهرا سلام الله علی‌ها قصد تشرف را دارید، همان تاریخ اردو (۲ تا ۱۱ آبان) را ثبت‌نمایید.

۵-فرم “درخواست خروج از کشور” را که در ادامه، تحت عنوان “فرم شماره ۱” گذاشته‌می‌شود، به طور کامل تکمیل‌کرده و به امضای معاون آموزشی دانشکده رسانیده و به اداره‌ی نظام وظیفه‌ی دانشگاه تحویل‌دهید.

۶-دوباره به قسمت “خروج از کشور” سایت services.epolice.ir مراجعه‌کرده و در صورت تایید درخواست، هم می‌توانید از گزینه‌ی “۳۰ میلیون ریال وثیقه‌ی نقدی” و هم می‌توانید از گزینه‌ی “ضمانت‌نامه‌ی سازمانی” استفاده‌کنید. در صورت امکان استفاده از گزینه‌ی “۳۰ میلیون ریال وثیقه‌ی نقدی”، توصیه‌می‌شود از آن استفاده‌کرده تا سریع‌تر به نتیجه برسید که در صورت استفاده از این گزینه، لازم‌است برای افتتاح حسابی با این مبلغ، به سازمان نظام وظیفه واقع در میدان سپاه مراجعه‌کنید. در صورت استفاده از گزینه‌ی “ضمانت‌نامه‌ی سازمانی”، لازم‌است به سایت sagha-noor.ir مراجعه‌نموده و پس از ورود با استفاده از شماره تلفن همراه خود، اطلاعات خود و ضامنی را که در آن ایام قصد خروج از کشور را ندارد، ثبت‌کنید و فرم نهایی را پرینت‌گرفته و در زمان‌هایی که تعیین‌می‌شود، به مسئولین کاروان هیأت الزهرا سلام الله علی‌ها تحویل‌دهید.

۷-دوباره به سایت services.epolice.ir مراجعه‌کرده و وارد قسمت “خروج از کشور” شوید. ابتدا گزینه‌ی “ضمانت‌نامه‌ی سازمانی” و سپس گزینه‌ی “ستاد ملی اربعین دانشگاهیان” را انتخاب‌کنید و کدی را که در مرحله‌ی قبل از طریق پیامک دریافت‌نموده‌اید، در آن قسمت واردکنید.

۸- پس از دریافت پیامک صدور مجوز خروج، با در درست داشتن اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و اصل آخرین گذرنامه (در صورت داشتن)، یک قطعه عکس ۴*۶ جدید و رنگی با پس‌زمینه‌ی سفید و تمام‌رخ و هزینه ۱۰۳۷۵۰۰ ریال، به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه‌کرده و نسبت به صدور گذرنامه (ی جدید) اقدام‌نمایید.

آن دسته از دانشجویانی که وضعیت نظام وظیفه‌ی آن‌ها معافیت تحصیلی می‌باشد و گذرنامه معتبر (اعتبار تا شش ماه پس از تاریخ سفر) دارند:

مرحله‌ی۱ تا ۷ را از مراحل دسته‌ی اول را انجام‌دهید.

آن دسته دانشجویانی که سربازی رفته‌اند یا معافیت دائم دارند، ولی گذرنامه معتبر (اعتبار تا شش ماه پس از تاریخ سفر) ندارند:

مرحله‌ی۸ را از مراحل دسته‌ی اول را انجام‌دهید.

آن دسته دانشجویانی که سربازی رفته‌اند یا معافیت دائم دارند و گذرنامه معتبر (اعتبار تا شش ماه پس از تاریخ سفر) دارند:

در این مرحله لازم‌نیست کاری انجام‌دهند و منتظر اطلاعیه‌ی ما در مورد ویزا باشند.

دانشجویان ورودی ۹۷ کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا:

پیش از انجام تمامی مراحل دسته‌ی اول، لازم‌است فرمی را که هنگام ثبت‌نام از دانشگاه دریافت‌نموده‌اید را به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ تحویل‌دهید و منتظرباشید تا در سیستم سازمان نظام وظیفه ثبت‌شوید. این قضیه را با مراجعه به اداره‌ی نظام وظیفه‌ی دانشگاه پیگیری نمایید.

سایت sagha-noor.ir هنوز فعالیت خود را شروع‌نکرده‌است. به محض آغاز فعالیت سایت، از طریق همین کانال اطلاع‌رسانی خواهدشد، اما اکیداً توصیه‌می‌شود که به دلیل کمبود وقت، اجرای مراحل قبل از مراجعه‌ی به این سایت را شروع‌کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن