اخبارحج و زیارت

برای زائر امام حسین (ع) باید سنگ تمام گذاشت

حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی؛ مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق، خدمت به زوار امام حسین(ع) را افتخار بزرگی خواند و کار برای زوار امام حسین(ع) را بسیار ارزشمند دانست.

داروخانه آنلاین داروپلاس

برای زائر امام حسین (ع) باید سنگ تمام گذاشت

حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی؛ مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق، خدمت به زوار امام حسین(ع) را افتخار بزرگی خواند و کار برای زوار امام حسین(ع) را بسیار ارزشمند دانست.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، در جلسه هماهنگی هفتگی بعثه مقام معظم رهبری، حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی؛ مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق، خدمت به زوار امام حسین(ع) را افتخار بزرگی خواند و کار برای زوار امام حسین(ع) را بسیار ارزشمند دانست و گفت کسانی که برای زوار امام حسین(ع) خالصانه خدمت می کنند خداوند به آنها پاداش بزرگی خواهد داد، ولی چنانچه کسی در کار زوار امام حسین(ع) کوتاهی کنند و کم بگذارد مغبون و زیان کار است و از برکات زیادی محروم خواهدشد بلکه در زمره خاسرین است لذا برای زائر امام حسین (ع) باید سنگ تمام گذاشت.

وی با اشاره به آیه۳۲سوره توبه گفت:خیلی ها در طول تاریخ خواسته اند نور حسینی را که همان نور الهی است خاموش کنند و تشکیلات امام حسین(ع) را از ببن ببرند ولی نتوانسته اند بلکه نور آن حضرت روز به روز فراگیر تر شده است و دلهای بیشتری را جذب کرده و شکوه بیشتری پیدا کرده است.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق با اشاره به اسماء حسنای الهی خاطرنشان ساخت: خواندن این اسم ها سفارش شده است ولی باید توجه داشت صرف خواندن کافی نیست بلکه باید علاوه برخواندن با زبان قال باید با زبان حال هم باشد بلکه مهمتر از همه زبان استعداد است آنچه بیشتر از همه برکات را دریافت می کند زبان استعداد است.

وی خاطرنشان ساخت: تمام اسماء حسنای الهی دارای معانی بسیار عمیق و بزرگی است ما خدا را با آن صفات یاد می‌کنیم مثلاً وقتی می گوییم یا رحیم یاکریم یا غفار یا رازق به یکی صفات نیکو حضرت حق تعالی را خوانده ایم اگر خدا را رحیم می خوانیم و از او رحمت می طلبیم باید رحمت در ما هم تجلی کند و نسبت به دیگران‌ مهربان باشیم در حدیث آمده است که رحم‌کن تا خداوند هم به تو رحم‌کند و این زبان استعداد است.

حجت السلام والمسلمین نجفی روحانی با تاکید بر نظم و انضباط بر خوش اخلاقی و برخورد کریمانه با ارباب رجوع گفت:باید تلاش کنیم برنامه هرچه با شکوهتر برگزارشود و از تمام ظرفیتها باید استفاده شود وتمام اقشار زائرین بتوانند استفاده کنند.

وی با اشاره بر لزوم‌ بازنگری در برنامه ها و استفاده‌ از تجارب و نظرات افراد نخبه و فرهیخته اظهار داشت: ما باید برای همه سطوح فکری و علمی برنامه داشته باشیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن