اخبارحج و زیارت

برگزاری جلسه‌ی ستاد راهبردی اربعین در شیراز

برگزاری جلسه‌ی ستاد راهبردی اربعین در شیراز/ تاکید بر مردمی شدن هرچه بیشتر برنامه‌های اربعین

داروخانه آنلاین داروپلاس

برگزاری جلسه‌ی ستاد راهبردی اربعین در شیراز

برگزاری جلسه‌ی ستاد راهبردی اربعین در شیراز/ تاکید بر مردمی شدن هرچه بیشتر برنامه‌های اربعین

مدیران کل و مسئولان اوقاف استان‌های فارس، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد و هرمزگان صبح چهارشنبه ۲۴ مرداد در جلسه ستاد راهبردی اربعین، برنامه‌ریزی برای فراهم شدن مقدمات استقرار موکب‌ها و پذیرایی از زائران اربعین حسینی و شیوه‌های بهتر خدمت‌رسانی را بررسی کردند.

مسئول محور شلمچه ستاد اربعین سازمان اوقاف و امور خیریه تلاش‌های سالیان گذشته را ماندگار و تاثیرگذار توصیف و تاکید کرد که دلیل کسب توفیق در این راه، خلوص نیت خادمان زائران اربعین بوده است.

ابوطالب ناصری‌زاده افزود: امروز اربعین به‌عنوان تجمع نمادین تشیع در جهان مطرح و پیام‌رسانی واقعه کربلا، هدف اصلی زیارت اربعین است و خدمت کردن در این راه، توفیق و فرصتی را برای ما فراهم کرده است .

وی بابیان این‌که فعالیت‌های گذشته در ستاد اربعین کشور موردبررسی قرارگرفته است، گفت: حاصل کار این ستاد، ارائه یک دستورالعمل کلی برای همه موکب‌های سازمان است تا بتوان به نحو شایسته‌تری به زائران اربعین خدمت‌گزاری کرد .

ناصری‌زاده ضمن اشاره به تدابیر رئیس سازمان اوقاف در این راستا گفت: نخستین و اصلی‌ترین توصیه، مردمی کردن مواکب است واصل برنامه و کارها باید به بقاع متبرکه سپرد و از حضور هیئت امنا و خدام بقاع متبرکه و همچنین متولیان موقوفات غیرمتصرفی استفاده شود .

او اضافه کرد: ما نیز باید به مسائلی چون اسکان، تهیه آب آشامیدنی، خدمات درمانی و استفاده از ظرفیت‌های حوزه‌های علمیه که مردم نمی‌توانند انجام دهند بپردازیم .

وی افزود: به‌منظور انجام بهتر این کار و تکریم زائران که از اهداف اصلی برگزاری موکب‌ها است و جلب مشارکت‌های مردمی، امسال یک حساب به‌صورت ویژه در بانک ملی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی سراسر کشور راه‌اندازی می‌شود .

ناصری بابیان این‌که استفاده از ظرفیت‌های کل کشور باید مدنظر قرار گیرد گفت: مراسم اربعین مانند عاشورا باید به‌صورت مردمی برگزار شود و در این مسیر، دور کردن فعالیت‌ها از کارهای تجملاتی و تشریفاتی نیز باید موردتوجه باشد .

مدیرکل اوقاف و امورخیریه‌ی استان فارس نیز گفت: امسال و برای چهارمین سال پیاپی، توفیق خدمت به زائران حسینی را داریم که به‌عنوان یک عنایت ویژه شامل حال همه ما شده است.

حجت‌الاسلام‌ سید عباس موسوی افزود: استان فارس چون سالیان گذشته درزمینه تهیه غذای گرم زائرین و پشتیبانی موکب، تمامی تلاش خود را به کار خواهد بست .

وی ادامه داد: با توجه به تجربیات سال‌های گذشته و در راستای خدمت‌رسانی بهتر به زائرین، پیشنهاد می‌کنیم که نسبت به پذیرایی در محل قرارگیری موکب تجدیدنظر و در صورت امکان، وعده‌های غذایی گرم پس از آماده‌سازی و برای توزیع، صرفاً به نقطه مرزی که ازدحام حضور زائران است انتقال داده شود .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهکیلویه و بویر احمد نیز اظهار داشت: خادم الحسین بودن افتخاری بزرگ است که به‌واسطه مراسم اربعین و خدمت به زائران حسینی ممکن شده است .

حجت‌الاسلام‌ سید نورالله جنتی پور افزود: به لطف خدا، سال گذشته از هیچ کمک دولتی برای برپایی موکب‌ها استفاده‌نشده و همه کمک‌ها از محل موقوفات، خیرین و همچنین کمک‌های خودجوش مردمی بوده و امیدواریم که امسال نیز بتوانیم خدمتی در شأن حضرت امام حسین(ع) ارائه کنیم .

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف استان بوشهر نیز بر اهمیت اربعین و عشق و ارادت به آقا امام حسین(ع) تأکید کرد و گزارشی از وضعیت محل موکب و امکانات مورد نیاز در سال جاری ارائه کرد .

حجت‌الاسلام سید مهدی حسینی افزود: جلساتی با حضور هیئت‌امنای ۱۰ مسجد و امامزاده تشکیل‌شده است تا راه‌های خدمت‌گزاری بهتر به زائران اربعین حسینی موردبررسی قرار گیرد .

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان نیز در این جلسه، گزارشی از برپایی موکب‌های استان هرمزگان در شهر عراق و به‌ویژه از محل کمک‌های مردمی ارائه کرد .

حجت‌الاسلام آزادی افزود: یک موکب نیز در شهرستان لنگه راه‌اندازی شده است که به کاروان‌ها در مسیر حرکت به سمت شلمچه کمک می‌دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن