اخبارحج و زیارت

برگزاری ششمین دوره« طرح زائرین حرم رضوی»

ششمین دوره« طرح زائرین حرم رضوی» در راستای اجرای امینانه نیات واقفین با اعزام ۷۰۰ نفربه زیارت امام رضا(ع) از محل عواید موقوفات مرتبط ۱۷ تا ۲۰ آذرماه برگزارمی شود.

برگزاری ششمین دوره« طرح زائرین حرم رضوی»

ششمین دوره« طرح زائرین حرم رضوی» در راستای اجرای امینانه نیات واقفین با اعزام ۷۰۰ نفربه زیارت امام رضا(ع) از محل عواید موقوفات مرتبط ۱۷ تا ۲۰ آذرماه برگزارمی شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عادل از برگزاری ششمین دوره «طرح زائرین حرم رضوی» در راستای اجرای امینانه نیات واقفینبا اعزام ۷۰۰ نفربه زیارت امام رضا(ع) از محل عواید موقوفات مرتبط خبر داد و گفت: در طرح زائران حرم رضوی طی دو دوره ۷۰۰ نفر از مشتاقان زیارت امام رضا(ع) که تاکنون به مشهد مقدس مشرف نشده‌اند ۱۷ تا ۲۰ آذر ماه به زیارت امام رضا(ع) مشرف می شوند.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: ۶۹۶ نیت در خصوص کمک به زوار امام رضا(ع) در کشور وجود دارد که عواید آن صرف افرادی می‌شود که قادر به تأمین هزینه سفر به مشهد مقدس نیستند.

حجت الاسلام عادل در خصوص اولویت های اجرای این طرح گفت: اولویت در اجرای این طرح با افرادی است که ساکن نقاط محروم بوده و همچنین شهروندانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی ازجمله کمیته امداد امام(ره) و سازمان بهزیستی هستند.

 

شرایط انتخاب افراد برای اعزام به حرم رضوی

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به شرایط افراد منتخب برای اعزام گفت: افرادی که تاکنون به زیارت امام رضا(ع) مشرف نشده‌اند و توان مالی لازم را هم ندارند، خدام ثابت و افتخاری هیأت امنای بقاع متبرکه، مدیران مراکز فرهنگی و قرآنی بقاع متبرکه، خادمین ثابت مساجد و افراد ساکن در مناطق محروم و روستایی که حداقل طی ۲۰ سال گذشته به زیارت امام رضا(ع) مشرف نشده‌اند، افراد واجد شرایط اعزام هستند.

وی اضافه کرد: برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی، پاسخگویی به سؤالات شرعی، توزیع بسته‌های فرهنگی و اهدای سوغات به زائرین از دیگر برنامه‌های فرهنگی در طول برگزاری «طرح زائرین حرم رضوی» است.

حجت‌الاسلام عادل یادآور شد: بیشترین فراوانی موقوفات طرح زائرین رضوی در استان تهران و کمترین آن مربوط به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و اردبیل است.

 

اعزام هزار و ۵۰۰ نفر زیارت امام رضا(ع) در پنجمین دوره طرح زائرین حرم رضوی

 

در پنجمین دوره «طرح زائرین حرم رضوی» که سال ۹۶ برگزار شد زائران در چهار دوره از چهارم آذر ماه تا دهم دی ماه ۹۶ به حرم مطهر امام رضا(ع) اعزام شدند و در هر دوره ۳۷۵ نفر و مجموعا ۱۵۰۰ نفر از مشتاقان زیارت امام رضا (ع) که تاکنون به زیارت آن مضجع شریف نایل نشده‌ بودند به پابوسی امام مهربانی ها  اعزام شدند.

 

شایان ذکر است یکی از وظایف اصلی سازمان اوقاف به‌عنوان متولی موقوفات، اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش است و در همین راستا معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان هر ساله با استخراج دقیق نیات موقوفات مرتبط با موضوع زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) اقدام به برگزاری طرح «زائران حرم رضوی» می کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن