اخبارحج و زیارت

برگزاری عمره مفرده را به سهم خود با جدیت دنبال می‌کنیم

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس گفت: در فراکسیون حج و زیارت در نظر داریم تا بعد از مراسم حج ، عمره مفرده را به سهم خود با جدیت دنبال کنیم تا بتوانیم برای راه اندازی عمره مفرده کمک کنیم.

داروخانه آنلاین داروپلاس

برگزاری عمره مفرده را به سهم خود با جدیت دنبال می‌کنیم

احد آزادی خواه  با اشاره به عملکرد فراکسیون حج و زیارت مجلس گفت: فراکسیون حج و زیارت جزء فعال‌ترین فراکسیون‌ها بوده، به این دلیل که در حجِ بعد از تعطیلی (حج سال ۱۳۹۶) اما و اگرهای بسیاری داشتیم و حجاجی که اسم آنها در آمده بود به دلیل اتفاقاتی که سال گذشته افتاده بود هراس داشتند و نگران بودند که پس از یکسال تعطیلی و فاجعه‌ای که اتفاق افتاده چه پیش خواهد آمد. از این رو فراکسیون حج و زیارت با قدرت حرکت خود را در کنار سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری آغاز کرد.

فراکسیون حج و زیارت در نظر دارد تا بعد از مراسم حج، عمره مفرده را به سهم خود با جدیت دنبال کند تا بتوانیم برای راه‌اندازی عمره مفرده کمک کنیم

در جهت ایجاد آرامش زائران برای سفر حج تلاش کردیم

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: جلسات بسیار متعدد و موضع‌گیری‌های بسیار منطقی و قابل دفاعی را در جهت آرام‌سازی داشتیم و سفرهای بسیار زیادی را در استان‌های مختلف برای سخنرانی و همایش‌های حج و توجیه زائران را در دستور کار خود قرار دادیم؛ فراکسیون حج و زیارت یک موجی را در بدو تشکیل در کشور و برای ایجاد آرامش و اطمینان برای زائرانی که برای اعزام تردید داشتند، ایجاد کرد و به نتیجه نیز رسید.

رئیس فراکسیون حج و زیارت ادامه داد: با توجه به موضع گیری‌هایی که برخی از کمیسیون‌های مجلس داشتند و به عدم راه‌اندازی حج توصیه داشتند، اما این فراکسیون توانست نقش خود را به خوبی ایفا کند و سال گذشته نیز ناظرانی فرایند حج را تحلیل کردند و اتفاقاتی مثل برائت از مشرکین، دعای کمیل و قربانگاه و … که باید با یک نظارت بیشتری انجام شود، تحلیل کردند.

پیگیری‌های فراکسیون حج و زیارت شرایط مناسبی برای اعزام زائران فراهم کرده است

وی با بیان اینکه امسال بحث ارز بسیار مهم بود، تصریح کرد: فراکسیون حج و زیارت با توجه به گران‌شدن قیمت سفر حج و مخصوصا موضوع ارز، با ورود به ثبت نام حجاج، با تدبیر سازمان حج، بعثه مقام معظم رهبری و پیگیری‌های فراکسیون، برای اعزام زائران شرایط مناسبی فراهم کرده است.

فراکسیون حج و زیارت ورود جدی به ستاد اربعین دارد

آزادی خواه با بیان اینکه این فراکسیون ورود جدی در بحث زیارت و ستاد اربعین داشت خاطرنشان کرد: تلاش‌های بسیاری کردیم تا در کنار ستاد اربعین باشیم. دعوت از ستاد اربعین در مجلس و حضور ما در ستاد و در محل وزارت کشور و همچنین داشتن جلسات متعددی با اعضای ستاد، توجیه زائران و مصاحبه‌های منطقی و قابل دفاع باعث شد که فراکسیون حج و زیارت به عنوان فعال‌ترین فراکسیون از نظر عملکرد خود را نشان دهد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رئیس فعلی و قبلی سازمان حج و معاونان آن و مسئولان بعثه مقام معظم رهبری رضایت‌مندی خود را از این فراکسیون اعلام کردند و خوشحال هستیم که می‌توانیم نقش محوری و اثربخشی خود را ادامه دهیم.

برنامه اصلی فراکسیون حج و زیارت در آینده ارزیابی بعد از اعمال حج است

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به برنامه‌های آینده این فراکسیون گفت: بحث حج را در پیش داریم و جلسات بسیاری را در مجلس، سازمان حج و مسئولان بعثه و سایر سازمان‌های حج داشتیم؛ در نظر داریم که در استان‌ها نیز نظارت داشته باشیم و به  برنامه‌ها و فرایند اعزام سرکشی داشته باشیم. برنامه اصلی ارزیابی بعد از اعمال حج است تا ببینیم زمینه برای عمره مفرده وجود دارد یا خیر. البته سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری در این زمینه نظر فنی و تخصصی می‌دهد البته با توجه به اینکه جایگاه دیپلماتیک در عربستان سعودی نداریم، فراکسیون حج و زیارت در نظر دارد تا بعد از مراسم حج، نظر خود را ارائه دهد و عمره مفرده را به سهم خود با جدیت دنبال کنیم تا بتوانیم برای راه‌اندازی عمره مفرده کمک کنیم.

۸۰ نفر از نمایندگان عضو فراکسیون حج و زیارت هستند

‌آزادی‌خواه افزود: با توجه به اینکه فراکسیون حج و زیارت یک فراکسیون جدید بود و در دوره قبل ظاهرا چنین فراکسیونی نداشتیم اما عملکرد بسیار خوبی داشت؛ استقبال خوبی از فراکسیون شد و ۸۰ نفر از نمایندگان مجلس عضو آن شدند که به دلیل استقبال بسیار در جلسات  مجبور می‌شدیم برخی از جلسات فراکسیون را در محل کمیسیون تلفیق برگزار کنیم.

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس خاطرنشان کرد: پیگیری مطالبات و مراجعات مردمی از سوی فراکسیون حج و زیارت از دیگر فعالیت‌ها این فراکسیون است و به طور متعدد مشکلاتی که مردم در بحث حج و زیارت داشتند، از طریق نمایندگان و از طریق این فراکسیون پیگیری و تسهیل‌سازی کردیم که به نظر بنده بسیار موفق بودیم./

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن