اخبارساخت و ساز عتبات

بزرگ‌ترین پروژه عمرانی جهان اسلام اربعین امسال به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان غربی از بهره‌برداری از صحن حضرت زهرا (س) به وسعت 220 هزار مترمربع تا اربعین امسال خبر داد.

داروخانه آنلاین داروپلاس

بزرگ‌ترین پروژه عمرانی جهان اسلام اربعین امسال به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان غربی از بهره‌برداری از صحن حضرت زهرا (س) به وسعت ۲۲۰ هزار مترمربع تا اربعین امسال خبر داد.

سید حسن حسینی ، با اشاره به پیشرفت فیزیکی صحن حضرت زهرا (س) اظهار داشت: بزرگ‌ترین پروژه عمرانی جهان اسلام با وسعت ۲۲۰ هزار مترمربع  ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با بروزترین تجهیزات که ۹۰ درصد این وسایل از ایران ارسال‌شده تا اربعین امسال به اتمام می‌رسد.

حسینی افزود: احداث هزار متر از صحن حضرت زهرا (س) سهم آذربایجان غربی بوده که با مشارکت دوستداران اهل‌بیت توسعه داده‌شده و  ۳ میلیارد تومان توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان غربی هزینه شده است و پیش‌بینی می‌شود این صحن امسال پذیرای ۱۰۰ هزار زائر اربعین حسینی باشد.

وی بابیان اینکه مدت‌زمان احداث صحن عقیله بنی‌هاشم ۶ ساله است، بیان کرد: صحن عقیله بنی‌هاشم یک پروژه آبی و خاکی است از همین رو یک پروژه پیچیده به مساحت  ۱۶۴ هزار مترمربع است و پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصدی دارد که از این مقدار،  هزار مترمربع سهم آذربایجان غربی بوده و ۴ میلیارد  تومان هزینه شده است و تا ۴ سال دیگر این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان غربی بابیان اینکه این فرصت استثنایی برای شیعه در طول تاریخ است، افزود: ۲۳۸ سال پیش در زمان قاجار فرصت بازسازی سامرا برای شیعیان مهیا شد که به‌کل کشور ایران اعلام شد و تنها یک نفر به نام احمدخان دنبلی والی خوی سامرا را بازسازی کرد و عمل او در تاریخ ثبت‌شده است.

 

حسینی بابیان اینکه رتبه ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان غربی در جمع‌آوری نذورات از رتبه ۳۰ به ۱۱ رسیده است تصریح کرد: میزان نذورات آذربایجان غربی در سه ماهه اول سال ۹۸ نسبت به سال ۹۶_۹۷ با توجه به گرانی و وضعیت معیشتی سخت مردم ۵۰ درصد افزایش‌یافته است و سال گذشته ۳۰ درصد بیشتر از تعهد استانی اعتبار تأمین‌شده که نقده میزان ۱۰۰ درصدی  نذورات را در سه ماهه اول امسال برای مشارکت در بازسازی صحن‌های متبرکه به خود اختصاص داده است.

وی بابیان اینکه در جذب نذورات بحث فقیر و غنی وجود ندارد و حتی اقشار متوسط و متوسط به پایین بیشتر به این امر اهتمام دارند، گفت: ۳۱۰ میلیون تومان نذورات در سه ماهه اول سال ۹۸ جمع‌آوری‌شده  که از این میزان  ۷۰ میلیون تومان از فروش طلاهای نذر شده به این ستاد برآورد شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان غربی با اشاره به اربعین امسال خاطرنشان کرد: سهمیه آذربایجان غربی تأمین اسکان و تغذیه  ۳۰ هزار زائر ایرانی در شهرهای سامرا، نجف، کاظمین، کربلا و مهران است و ۱۷ موکب تاکنون اعلام آمادگی کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن