اخبارحج و زیارت

بهترین صدقه کمک به بازسازی عتبات عالیات است

بهترین صدقه کمک به بازسازی عتبات عالیات است چون تا زمانی که این بارگاه ها وجود دارد ثواب زیارت ها به صدقه دهنده می رسد.

داروخانه آنلاین داروپلاس

بهترین صدقه کمک به بازسازی عتبات عالیات است

بهترین صدقه کمک به بازسازی عتبات عالیات است چون تا زمانی که این بارگاه ها وجود دارد ثواب زیارت ها به صدقه دهنده می رسد.

حجت الاسلام و المسلیمن سید مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیهامروز(۲۸آذر) در جشنواره نشان محبت آذربایجان غربی گفت: اهل بیت (ع) مظهر خدای تبارک و تعالی هستند و در اسلام سفارش شده با کسانی نشست داشته باشید که به یاد اهل بیت بیافتید.

وی افزود: امروز هم مثل روزهای دیگر عشق و علاقه و محبت نسبت به اهل بیت (ع) را اثبات خواهند کرد همانطور که در دفاع مقدس با اهدای ۱۲ هزار شهید میزان ارادت خود را نشان داده اند.

قریشی در خصوص سوال و ایرادی که در خصوص کمک به بازسازی حرم شرفین مطرح می کنند گفت: از ما خیلی می پرسند و ایراد می گیرند که شما افراد را تشویق به بازسازی عتبات عالیات می کنید بجای کمک به فقرا، در پاسخ باید بگوییم که به فقرا کسانی کمک می کنند که به زیارت امام حسین(ع) می روند و برای بازسازی عتبات کمک می کنند چرا که اگر کسی امام حسین را بشناسد نسبت به فقرا بی تفاوت نیست.

وی به ماجرای خاکسپاری امام حسین اشاره کرد و گفت: در هنگام غسل امام حسین (ع) متوجه زخمی در شانه آن حضرت شدند که بخاطر حمل گونی کمک به فقرا در شانه ایشان ایجاد شده بود.

امام جمعه ارومیه تصریح کرد: بهترین صدقه و از مصادیق اکمل الصدقات که باقی خواهد بود کمک به بازسازی عتبات عالیات است چرا که تا زمانی که این بارگاه ها وجود دارد و در آنجا دعا، نماز، راز و نیاز می شود ثواب آن به کمک کننده برای بازسازی عتبات نیز داده می شود.

در ادامه جلسه سید حسن حسینی، رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان غربی گفت: این ستاد از سال ۸۳ راه اندازی شده و اوج فعالیت آن در سال ۹۵ بوده است.

وی ادامه داد: تا امروز در ۱۷ شهرستان، ستاد راه اندازی شده و تاکنون ۲ میلیارد تومان نذورات نقدی، ۲ کیلو طلا، ۲۰۰ تن سیمان، ۱۰۰ تخته فرش و ۵۰۰ متر سنگ تراورتن برای بازسازی عتبات عالیات جمع آوری شده است.

در ادامه جلسه داریوش ارجمند، بازیگر سینما و تلویزیون گفت: در طول تاریخ آذری ها اثبات کرده اند که چه حقی بر گردن ما دارند و آخرین آن ۱۲هزار شهید این استان است.

وی افزود: در جواب به کسانی که می گویند چرا پول هایتان را اینجا خرج می کنید می گویم که شما نمی توانید برای ما تکلیف تعیین کنید و ما اختیار پول خودمان را داریم و دوست داریم حرم ارباب مان را طلا پوش کنیم تا خورشیدی در کنار آفتاب آسمان باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن