اخبارحج و زیارت

به اصل مردم محوری در اربعین توجه ویژه‌ای شود

مدیرکل راهداری همدان، در نخستین نشست کمیته حمل‌ونقل و سوخت ستاد اربعین استان با اشاره به این‌که اربعین فرصت خوبی برای خدمات‌رسانی است، گفت: با ارائه خدمات مطلوب در این ایام اقتصاد حمل‌ونقل قوت می‌گیرد.

به اصل مردم محوری در اربعین توجه ویژه‌ای شود

مدیرکل راهداری همدان، در نخستین نشست کمیته حمل‌ونقل و سوخت ستاد اربعین استان با اشاره به این‌که اربعین فرصت خوبی برای خدمات‌رسانی است، گفت: با ارائه خدمات مطلوب در این ایام اقتصاد حمل‌ونقل قوت می‌گیرد.

 به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همدان، مصطفی پناهنده بابیان این‌که پارکینگ‌های مرز خسروی در حال آماده‌سازی است، افزود: آماده‌سازی برای سایر اماکن توقف مسافران و برقراری شرایط مناسب در دستور کار است.

پناهنده، عشق به امام حسین را عامل اصلی حضور پرشور مردم در این سفر معنوی عنوان و خاطرنشان کرد: در جانمایی موکب‌ها باید محل توقف برای ناوگان عمومی سفر وجود داشته باشد.

 وی همکاری مستمر با نیروی انتظامی و امنیتی و تاکید بر رعایت قوانین و مقررات را خواستار شد و گفت: براساس نرخ موردتوافق باید کرایه حمل را طبق مبلغ اعلامی و با رعایت نکات اخلاقی دریافت کرد.

 مدیرکل راهداری همدان، با تاکید بر سلامت ناوگان و ضرورت ایمنی کامل برای زائران، شرکت‌های مسافربری را موظف به اخذ معاینه فنی ناوگان کرد و گفت: شرکت‌های مسافربری نسبت به کنترل ناوگان خود از قبیل معاینه فنی، رفع نقص سیستم گرمایش و سرمایش، بیمه شخص ثالث و سایر موارد اقدام و از هر نظر آمادگی داشته باشند.

این مسئول ابراز کرد: در طول ایام اجرای طرح، مدیران و به‌ویژه مدیران فنی شرکت‌ها در محل شرکت حضور مداوم داشته و نسبت به کنترل ناوگان و سایر موارد اقدام کنند.

مصطفی پناهنده ادامه داد: ایجاد تسهیلات مناسب از قبیل نحوه ارائه بلیت به‌ویژه به شکل اینترنتی باقیمت متعادل و روان باید انجام شود.

وی اضافه کرد: شرکت‌های مسافربری، ادارات راهداری شهرستان‌ها، انجمن‌های صنفی شرکت‌های مسافربری و رانندگان تمهیدات لازم را از هم‌اکنون در خصوص تامین ناوگان و تعیین نرخ و فروش بلیت رفت و برنامه‌ریزی برای برگشت زائران مدنظر گرفته و آمادگی لازم را برای اجرای مناسب آن داشته باشند.

پناهنده یادآور شد: با توجه به اهمیت تامین ناوگان طرح و اعزام به‌موقع زائران شرکت‌های مسافری از پیش‌فروش بلیت‌های عادی حضوری و اینترنتی و صدور صورت‌وضعیت دربستی در طول ایام طرح برای سایر شهرها به‌جز حمل‌ونقل زائران خودداری کرده و در صورت مشاهده با خاطی برخورد می‌شود.

وی بیان کرد: انجمن‌های صنفی نسبت به اعلام نرخ کرایه اربعین و لیست کشیک تا دهم مهرماه اقدام و به این اداره کل برای بررسی و ابلاغ به شرکت‌های مسافربری اعلام کنند.

با توجه به در پیش بودن طرح اعزام زائران اربعین حسینی و درخواست تامین لاستیک برای ناوگان مسافربری استان و با توجه به حساسیت موضوع، در این نشست مقرر شد سازمان صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی اداره کل امور اقتصادی و برنامه‌ریزی نسبت به اختصاص سهمیه لاستیک موردنیاز ناوگان مسافربری اقدام کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن