اخبارحج و زیارت

بیش از ۳۹ هزار زائر وارد عربستان شدند

بیش از ۳۹ هزار زائر ایرانی و دست اندکاران حج ۹۸ تا پایان امروز وارد عربستان می‌شوند.

داروخانه آنلاین داروپلاس

بیش از ۳۹ هزار زائر وارد عربستان شدند

بیش از ۳۹ هزار زائر ایرانی و دست اندکاران حج ۹۸ تا پایان امروز وارد عربستان می‌شوند.

بر اساس تازه‌ترین آمار منتشره شده از سوی ستاد‌های مدینه و مکه، تا پایان امروز شنبه (۲۹ تیرماه) ۳۹۰۹۴ نفراز زائران و کارگزاران حج ۹۸ وارد خاک عربستان می‌شوند.

برپایه این گزارش، تا پایان امشب ۲۴۶۱۹ زائر با ۱۱۲ پرواز به مدینه و ۱۱۱۲۴ با ۴۶ پرواز به فرودگاه جده منتقل می‌شوند. قرار است تا پایان عملیات حج ۳۶۱ پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر”هما” از ۱۹ ایستگاه پروازی به مقصد دو فرودگاه مدینه و جده انجام شود.

این گزارش حاکیست، ۶۸۱۶۲ ویزا نیز تا امروز برای زائران و عوامل حج دریافت شده که نشان دهنده صدور ۷۹.۵ درصد از ویزا‌های حج ۹۸ است.

امشب همچنین ۹۲۸۰ زائر ایرانی در قالب ۶۶ کاروان مهمان شهر پیامبر هستند و ۱۷۵۶ زائر درقالب ۱۲ کاروان نیز پس از اقامت پنج روزه در این شهر و زیارت بارگاه رسول گرامی اسلام (ص) و ائمه بقیع علیهم السلام ازآن خارج شده و با پوشیدن لباس احرام در مسجد شجره برای انجام اعمال عمره تمتع به مکه مکرمه مشرف شدند.

تعداد زائران حاضر در مکه مکرمه نیز تا پایان امشب ۲۶۴۲۱ نفر در قالب ۱۸۲ کاروان اعلام شده است که ۱۱۰۸۲ نفر از جده و ۱۵۳۳۹ نفر از مدینه وارد این شهرمقدس شده اند.

به گفته آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت که در مکه بسر میبرد تاکنون عملیات حج ۹۸ درمکه و مدینه به خوبی انجام شده است و مشکل خاصی برای زائران وجود ندارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن