اخبارحج و زیارت

تعطیلی هتل های نجف و کربلا با گرانی دلار در ایران

رسانه های محلی از اقدام هماهنگ 500 باب هتل در شهر مقدس کربلا در خاموش نگهداشتن چراغ های خود به نشانه اعتراض خبر دادند.

داروخانه آنلاین داروپلاس

تعطیلی هتل های نجف و کربلا با گرانی دلار در ایران

رسانه های محلی از اقدام هماهنگ ۵۰۰ باب هتل در شهر مقدس کربلا در خاموش نگهداشتن چراغ های خود به نشانه اعتراض خبر دادند. 

به گزارش  از خبرگزاری الغد پرس، بیش از ۵۰۰ باب هتل در شهر مقدس کربلا شنبه شب در اقدامی همزمان کلیه چراغ های خود را خاموش نگهداشتند تا نسبت به کاهش تعداد زائران و افت درآمد خود اعتراض کنند.

در این گزارش جزییات بیشتری در خصوص این اقدام اعتراضی و نیز علل این اقدام ذکر نشده است اما در ماههای گذشته گزارش هایی از شهرهای مذهبی عراق از جمله نجف و کربلا در خصوص کاهش زائران خارجی و افت شدید درآمد فعالان حوزه گردشگری در این شهرها منتشر شده بود.

یکی از عوامل افت درآمدهای گردشگری در کربلا و نجف کاهش زائران ایرانی است که با توجه به افزایش نرخ دلار و بلیت هواپیما، هزینه سفر زائران افزایش داشته است.

افزایش نرخ دلار موجب شده تا قیمت بلیت‌های هوایی و زمینی و هتل های موجود در کشور عراق و سایر هزینه های سفر به عتبات نیز در نتیجه آن افزایش یابد.

قیمت سفر هوایی به عتبات عالیات عراق که تا قبل از تغییرات در نرخ ارز، حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود به دنبال نوسانات ارز با ۶۰ درصد افزایش، به سه میلیون و چهارصد هزار تومان رسید و بسته ارزان عتبات که با قیمتی در حدود ٨٠٠ هزار تومان عرضه شده بود، عملا قابلیت اجرا پیدا نکرد. هزینه سفرهای زمینی به عتبات نیز حدود ۴۰ درصد افزایش داشته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن