اخبار

تعویض پرچم گنبد حرم امامین کاظمین(ع)

در آستانه شهادت امام جواد(ع) پارچه‌های سیاه در صحن و سرای حرم امامین کاظمین(ع) نصب شده و پرچم سیاه بر گنبد حرم امام جواد(ع) به اهتزاز درآمده است.

داروخانه آنلاین داروپلاس

تعویض پرچم گنبد حرم امامین کاظمین(ع)

در آستانه شهادت امام جواد(ع) پارچه‌های سیاه در صحن و سرای حرم امامین کاظمین(ع) نصب شده و پرچم سیاه بر گنبد حرم امام جواد(ع) به اهتزاز درآمده است.

آیین تعویض پرچم گنبد مطهر حرمین شریفین کاظمین در آستانه شهادت امام جواد(ع) با حضور خادمین حرم برگزار شد.

شما میتوانید مطالب بیشتری را در سایت زائر مشاهده نمائید

برخی از شیعیان با توجه به توصیه‌هایی که برخی از عالمان شیعی داشته‌اند، برای گسترش رزق و گشایش در امور مادی به امام جواد(ع) توسل می‌جویند و او را باب الحوائج می‌خوانند. نمونه‌ای از این توصیه نقل مجلسی دوم از ابوالوفاء شیرازی است که مدعی شده پیامبر(ص) در خواب او را به توسل به امام جواد(ع) در امور مادی توصیه کرده است.[۱۴۷] [یادداشت ۶]

بر پایه روایتی که داود صیرفی از امام هادی(ع) نقل کرده زیارت مرقد جوادالأئمه پاداش و ثواب زیادی دارد.[۱۴۸] همچنین ابراهیم بن عقبه در نامه‌ای از امام هادی(ع) درباره زیارت امام حسین، امام کاظم و امام جواد(ع) پرسید. امام هادی زیارت امام حسین را برتر و مقدم دانست و فرمود زیارت هر سه کامل‌تر است و پاداش بیشتری دارد.[۱۴۹] آرامگاه امام جواد(ع) و امام کاظم(ع)، در بغداد زیارتگاه مسلمانان به‌ویژه شیعیان است. آنان مرقد آن حضرت را در حرم کاظمین زیارت می‌کنند و به او متوسل می‌شوند. شیعیان در سال‌روز شهادت جوادالأئمه مجالس عزاداری، روضه‌خوانی و سینه‌زنی بر پا می‌کنند.

تعویض پرچم گنبد حرم امامین کاظمین(ع) در آستانه شهادت امام جواد(ع) پارچه‌های سیاه در صحن و سرای حرم امامین کاظمین(ع) نصب شده و پرچم سیاه بر گنبد حرم امام جواد(ع) به اهتزاز درآمده است. آیین تعویض پرچم گنبد مطهر حرمین شریفین کاظمین در آستانه شهادت امام جواد(ع) با حضور خادمین حرم برگزار شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن