اخبارحج و زیارت

توافق وزاری کشور ایران و عراق بر بازگشایی مرز خسروی در اربعین حسینی

استاندار کرمانشاه، از موافقت وزارت کشور عراق با بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین برای تردد زائران عتبات عالیات خبر داد.

داروخانه آنلاین داروپلاس

توافق وزاری کشور ایران و عراق بر بازگشایی مرز خسروی در اربعین حسینی

استاندار کرمانشاه، از موافقت وزارت کشور عراق با بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین برای تردد زائران عتبات عالیات خبر داد.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، پنج شنبه(۱۵ شهریور) در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان که در سالن تدبیر برگزار شد، با اشاره به سفر وزیر کشور به عراق و امضا تفاهم نامه در خصوص برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع )، گفت: بازگشایی مرز خسروی یکی از مهترین مباحثی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار کرمانشاه، که در قالب هیئت همراه وزیر کشور در نشست با همتای عراقی ایشان در بغداد حضور داشته است، اظهار کرد: وزارت کشور عراق به عنوان متولی مرزها، با بازگشایی مرز خسروی در این ایام موافقت کرد.

وی با بیان اینکه نهایی شدن بازگشایی مرز خسروی منوط به تصویب این موافقت نامه در هیئت دولت عراق است، اظهارکرد: در این نشست توافقات خوبی در خصوص چگونگی خدمت رسانی مطلوب به زائران ایرانی و امنیت مرزها صورت گرفت.

بازوند، در ادامه با اشاره به ۲۷ پروژه مصوب شده در نشست شورای برنامه ریزی استان برای ارائه در شورای توسعه شرق و غرب، ابراز کرد: از این تعداد، حداقل ۱۰ پروژه در راستای توسعه متوازن، به تصویب می رسد.

وی با اعلام نارضایی از خدمات رسانی اپراتورها، گفت: اپراتورها در طول سال حداقل ۳۰۰ میلیارد تومان بابت دریافت خدمات از جمعیت ۲ میلیون نفری کرمانشاه دریافت می کنند اما خدمات ارائه شده چندان مطلوب نیست.

استاندار کرمانشاه، با بیان اینکه اپراتورها خدمات مناسبی به مشترکین کرمانشاهی ارائه نمی دهند، تصریح کرد: بسیاری از نقاط استان دارای نقاط کور است یا اینکه آنتن دهی در این مناطق، ضعیف است.

وی اضافه کرد: همراه اول در همین شهر کرمانشاه داری نقاط کور آنتن دهی است که این قابل قبول نیست.

بازوند، متذکر شد: در مسیر کرمانشاه تا قصرشیرین ۲۲ نقطه کور آنتن دهی وجود دارد که با توجه به مهم بودن این محور، تداوم آن قابل پذیرش نیست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن