اخبارساخت و ساز عتبات

توسعه صحن سیدالشهداء، برنامه پیش روی ستاد عتبات و عالیات کرمانشاه

رئیس ستاد عتبات عالیات استان کرمانشاه از توسعه صحن سیدالشهدا با متراژ ۱۴۰ هزار متر مربع توسط این ستاد در سال ۹۸ خبر داد.

داروخانه آنلاین داروپلاس

توسعه صحن سیدالشهداء، برنامه پیش روی ستاد عتبات و عالیات کرمانشاه

رئیس ستاد عتبات عالیات استان کرمانشاه از توسعه صحن سیدالشهدا با متراژ ۱۴۰ هزار متر مربع توسط این ستاد در سال ۹۸ خبر داد.

بهمن صحرایی : ستاد عتبات و عالیات در واقع کارش اعتقادی است، در گذشته هیچگونه ستادی نبود و خیرین دوست داشتند کمک کنند و نیت قلبی آنان این بود که کمک کنند، عتبه عراق نیز آن علم و تکنولوژی لازم را نداشت و آنها از جمهوری اسلامی کمک خواستند که در نهایت با درایت و مدیریت مقام معظم رهبری این ستاد شکل پیدا کرد.

وی افزود : بعد از سقوط صدام، علم و تکنولوژی هنر و معماری اسلامی ایرانی به عنوان یک مجموعه بی بدیل در عراق به ستاد باز سازی تبدیل شد و در پروژه های متعدد توانستیم در آنجا حضور پیدا کنیم.

صحرایی خاطر نشان کرد : ستاد استان کرمانشاه از استان های برتر و پیشرو بود که در همان سال های اولیه شکل پیدا کرد و کار باز سازی و توسعه در کربلا ، نجف ، سامرا و کاظمین توسط استان کرمانشاه صورت گرفت، نیروهای متخصص و کاری در بخش های مختلف بخصوص خدمات فنی در استان ما حاضر شدند به صورت کاملا داوطلبانه در راه خدا آنجا کار کنند و آثار بسیار خوبی نیز بجا بگذارند.

ایشان در ادامه گفت : دو نمونه از کار های بزرگ که انجام داده ایم صحن حضرت زهرا (س) و امیر المؤمنین (ع) است که به مظلوم ترین و کوچیک ترین صحن معروف هستند که ۲۲۰ هزار مترمربع به این صحن اضافه کرده ایم و نمونه دیگر، بدلیل فاجعه ای که در سامرا پیش آمد و تخریب کاملی که انجام شد، با تلاش ما یکی از بهترین صحن ها در آن ساخته شد.

رئیس ستاد عتبات عالیات در ادامه افزود : برای این امر هیچگونه هزینه ای از عراق و ایران که مربوط به بودجه دولت است استفاده نشده و این هزینه ها از سوی خیرین اهدا شده و هزینه های اهدایی هرکدام از خیرین در آن محلی که نیت کرده اند صرف شده است.

وی افزود : ستاد عتبات و عالیات ستادی کاملا مردمی و مرد نهاد است که هیچکس جایگاه خاصی در آن ندارد و همه در کنار هم کارها را انجام میدهند و بیشتر آنها از بازشستگان دستگاه های مختلف هستند.

ایشان با اشاره به برنامه‌های پیش روی این ستاد در سال ۹۸ گفت : با توجه به طرح ملی و طرح ستاد مرکزی که با همکاری عتبه عراق صورت می‌گیرد ، برنامه ما توسعه صحن آقا امام حسین است که زمین آن توسط عراق خریداری و این پروژه به طور کامل به ما واگذار شده و متراژ آن ۱۴۰ هزار مترمربع است که این سازه هم اکنون در حال ساخت است.

صحرایی در پایان گفت : هر متر مربع از این صحن که بنام حضرت زینب (س) نامگذاری شده چهار میلیون تومان هزینه دارد و استان کرمانشاه در فاز اول پانصد متر آن را پذیرفته است که متراژ مناسبی است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن