اخبارحج و زیارت

ثبت نام عتبات عالیات دانشجویی آغاز شد

از امروز، ۲۷ بهمن ۹۸، بیست و دومین دوره ثبت نام عتبات عالیات آغاز می‌شود و تا سوم اسفند از طریق سایت لبیک ادامه خواهد داشت.

داروخانه آنلاین داروپلاس

حجت الاسلام والمسلمین مطهری پور رئیس ستاد عتبات عالیات در نشست خبری به مناسبت ثبت نام بیست و دومین دوره عتبات عالیات دانشجویی اظهار کرد:

زیارت جلوه‌ای از عشق و ارادت زائر به زیارت شونده است که در خصوص زیارت امام حسین (ع) این موضوع دو چندان می‌شود و و آیات و روایات بسیاری در این مورد وجود دارد،

او ادامه داد: بر همین اساس از امروز، ۲۷ بهمن ۹۸، بیست و دومین دوره ثبت نام عتبات عالیات آغاز می‌شود و تا سوم اسفند از طریق سایت لبیک ادامه خواهد داشت.

ثبت نام عتبات عالیات دانشجویی آغاز شد
ثبت نام عتبات عالیات دانشجویی آغاز شد

حجت‌الاسلام والمسلمین مطهری‌پور بیان کرد:

در روز دوشنبه پنجم اسفند قرعه کشی برای انتخاب زائران انجام خواهد شد و با هماهنگی‌های انجام شده اعزام از ۱۸ اسفند و مصادف با ۱۳ رجب صورت می‌گیرد. همچنین پایان اعزام ۲۷ فروردین ۹۸ مصادف با ۲۱ شعبان خواهد بود.

رئیس ستاد عتبات عالیات دانشجویی با اشاره به اینکه در این دوره با توجه به تاخیر در اعزام‌ها برنامه ریزی برای ۱۵۰ کاروان صورت گرفت، اظهار کرد:

حدود ۱۱۰ کاروان هوایی و ۴۰ کاروان زمینی در نظر گرفتیم و همه استان‌ها کاروان دارند تا فرصت برای اعزام همه دانشجویان مهیا باشد.

او ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته طبق روال قبل تسهیلاتی را برای زائران در نظر گرفتیم که برای زائران هوایی ۳ میلیون تومان و برای زائران زمینی ۱/۵ میلیون تومان خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین مطهری‌پور اضافه کرد:

زائران بعد از ثبت نام با در دست داشتن مدارک مورد نیاز با مراجعه به شعب بانک ملت از تسهیلات در نظر گرفته شده بهره می‌گیرند؛ هزینه سفر برای کاروان هوایی ۴ میلیون تومان و برای کاروان‌های زمینی ۲ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
تمرکز بر اعزام افراد متاهل است

رئیس ستاد عتبات عالیات دانشجویی تصریح کرد:

در این دوره با توجه به محدودیت‌های موجود تمرکز بر اعزام کاروان‌های متاهلی اعم از کارکنان، استادان و دانشجویان است و اعزام مجردان چندان صورت نمی‌گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطهری‌پور با اشاره به اینکه اخذ وام از صندوق رفاه برای اعزام به عتبات ممنوعیتی ندارد، بیان کرد:

اگر دانشجویان این فرصت را داشته باشند و پیش از این وام نگرفته باشند می‌توانند از این طریق هم اقدام کنند.

رئیس ستاد عتبات عالیات دانشجویی، افزود:

با توجه به شرایط موجود و فرصت اندک زمانی، امکان تشرف برای همه افراد وجود ندارد و بعد از ماه مبارک رمضان مجددا ثبت نام و اعزام داریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطهری‌پور درباره وضعیت اعزام به اماکن متبرکه، گفت:

وضعیت شرایط عراق متاثر از فضا‌های موجودی است که اتفاق می‌افتد و برنامه ریزی برای تمام اماکن متبرکه است، اما اینکه در هر زمانی چه اتفاقی بیفتد سازمان حج و زیارت آن را می‌پذیرد.

او درباره اعرام به سوریه گفت:

هماهنگی‌های اولیه را با سازمان حج و زیارت و مجموعه‌های فعال انجام دادیم تا وقتی هماهنگی‌ها نهایی شد وارد عمل شویم. البته باید مقدماتی مانند اسکان و مقدمات سفر فراهم شود.

حجت الاسلام و المسلمین مطهری‌پور با اشاره به برنامه‌های فرهنگی در عتبات عالیات اظهار کرد:

اصل اساسی در سفر‌های زیارتی کسب معنویت و کمالات است، بر همین اساس در ستاد عتبات عالیات برنامه ریزی کردیم تا با تکیه بر اسناد بالادستی و بیانیه گام دوم بنیه اخلاقی و معنوی دانشجویان را تقویت کنیم.

او ادامه داد: در این مسیر از ظرفیت رسانه‌ای و تولید محتوا بهره می‌گیریم و از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده برای عتبات عالیات در قالب طرح همیار لبیک است که در آن دانشگاهیان از طریق این برنامه در دوره‌های پیشین عتبات به تبیین خاطرات و دلنوشته ها‌ی خود در طول سفر می‌پردازند.

منبع باشگاه خبرنگاران جوان

زائر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن