اخبارساخت و ساز عتبات

جزئیات پیشرفت پروژه خدماتی صحن عقیله بنی هاشم

جزئیات پیشرفت پروژه خدماتی صحن عقیله بنی هاشم

بخش پروژه های مهندسی آستان قدس حسینی میزان پیشرفت پروژه خدماتی صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب (علیها السلام) در کربلای معلی را اعلام کرد.
به گزارش سایت رسمی آستان قدس حسینی؛ رئیس بخش پروژه های مهندسی آستان قدس  حسینی در این باره اظهار داشت: میزان اجرای اقدامات کلی پروژه (۳۷%) است اما اقدامات در سازه بتنی بیش از (۷۵%) و اقدامات حفاری (۱۰۰%)انجام شده است.
حسین رضا مهدی افزود: اقدامات بخش خدماتی این پروژه به مساحت سی و شش هزار متر مربع اتمام یافته و شامل ششصد سرویس بهداشتی، بازار الزینبیه و مهمانسرا می شود.
وی افزود: این پروژه بخش اعظم پروژه توسعه صحن امام حسین (علیه السلام) به منظور گنجایش تعداد بیشتری از زائران در فضایی به مساحت ۵۲ هزار متر مربع است. در این پروژه جدیدترین تکنولوژی ها برای کنترل جریان آبهای زیر زمینی و سیستمهای کنترل رانش زمین استفاده شده است.
شایان ذکر است، پروژه صحن عقیله بنی هاشم از پروژه های خدماتی است که هزینه اجرای آن پانصد میلیون دلار برآورد شده است که این مبلغ توسط محبان امام حسین (علیه السلام) اهدا شده است.

جزئیات پیشرفت پروژه خدماتی صحن عقیله بنی هاشم (علیها السلام)جزئیات پیشرفت پروژه خدماتی صحن عقیله بنی هاشم (علیها السلام)جزئیات پیشرفت پروژه خدماتی صحن عقیله بنی هاشم (علیها السلام)

 

اولین گامهای اتصال سرداب باب القبله به حائر مطهرحسینی جهت کاهش ازدحام در زیارتهای میلیونی به ویژه زیارت اربعین، آغاز شد.

سلام سعدون مهندس ناظر بر اجرای این پروژه در گفتگو با خبرنگار حرم اظهار داشت: با توجه به توصیه های شیخ عبدالمهدی کربلایی، متولی شرعی آستان قدس حسینی، مراحل آغازین اتصال حائر مطهر از طریق حفر دهلیزی به سرداب باب القبله آغاز گردیده است.

وی افزود: این دهلیز جهت تدارک دیدن خدمات سرمایشی، برق و غیره نیز به کار گرفته می شود.

وی افزود: امکاناتی از جمله سیستم سرمایشی و گرمایشی، برق و خدمات لازم دیگر در این دهلیز پیش بینی شده است.

سلام سعدون در ادامه گفت: ساخت این دهلیز بی وقفه و به صورت شبانه روزی در حال انجام است و در آغاز هفته آینده سقف این دهلیز بتن ریزی می شود.

لازم به ذکر است؛ طی برنامه ریزی آستان قدس چهار سرداب به مساحت کلی چهار هزار متر مربع به حائر حسینی و به یکدیگر متصل خواهند شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن