اخبارحج و زیارت

حادثه تروریستی در سامرا ۹ ایرانی را مجروح کرد

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت اسامی مجروحان حادثه تروریستی در نزدیکی شهر سامرا در عراق را اعلام کرد.

داروخانه آنلاین داروپلاس

حادثه تروریستی در سامرا ۹ ایرانی را مجروح کرد

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت اسامی مجروحان حادثه تروریستی در نزدیکی شهر سامرا در عراق را اعلام کرد.

مرتضی آقایی درباره حادثه تروریستی که در عراق و در نزدیکی سامرا اتفاق افتاد، گفت: شامگاه گذشته اتوبوس حامل زائران در نزدیکی امامزاده سید محمد شهر بلد در نزدیکی سامرا مورد حمله تروریستی و رگبار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در این حادثه تروریستی ۹ نفر از زائران ایرانی و یک کمک راننده عراقی مجروح شدند ادامه داد: وضعیت یکی از مجروحان ایرانی وخیم گزارش و ۷ نفر از این زائران به بیمارستان شهر بلد و مابقی به بیمارستان کاظمین منتقل شده اند.

مدیر کل عتبات با اشاره به اینکه این گروه از زائران متعلق به شهرستان گرمی و پارس آباد مغان استان اردبیل بوده اند، اسامی مجروحان این حادثه را اعلام کرد و گفت: مجروحان این حادثه عبارتند از خانم ها اکرم عمرانی، صدیقه قبادی، مریم بهروزی، اطلس شهباز زاده، پیران گل سبلانی، نارنج فرزانه، ستاره عمرانی و آقایان ابراهیم بیدار و حجت بهروزی.

وی همچنین تاکید کرد: موکدا درخواست ما از مشتاقان سفر به عتبات عالیات این است که برای تشرف و ثبت نام به دفاتر مجاز تحت پوشش سازمان حج و زیارت که از پوشش های امنیتی، بیمه ای و درمانی برخوردار هستند مراجعه کنند.

آقایی اظهار کرد: کاروان های تحت پوشش سازمان در طول سفر از مسیرهای ایمن و دارای امنیت تردد می کنند و این مهم به همراه پوشش‌های امنیتی و بیمه ای در سفر به عتبات عالیات موثر است.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: درمان و ترخیص هر چه سریعتر مجروحین توسط دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت و هلال احمر جمهوری اسلامی در حال پیگیری است و امیدواریم بهبودی این عزیزان هرچه سریعتر انجام گیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن