اخبارحج و زیارت

حج و زیارت نیازمند نوآوری است

رئیس سازمان حج گفت: امروز حوزه حج و زیارت به عنوان یک سازمان خدماتی نیازمند نوآوری و تحول جدی در نحوه و نیز سبک و سیاق ارائه خدمات است.

داروخانه آنلاین داروپلاس

حج و زیارت نیازمند نوآوری است

رئیس سازمان حج گفت: امروز حوزه حج و زیارت به عنوان یک سازمان خدماتی نیازمند نوآوری و تحول جدی در نحوه و نیز سبک و سیاق ارائه خدمات است.

علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت امروز در مطلبی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: امروز حوزه حج و زیارت به عنوان یک سازمان خدماتی نیازمند نوآوری و تحول جدی در نحوه و نیز سبک و سیاق ارائه خدمات است.

وی افزود: توسعه شبکه‌های ارتباطی و ظرفیت‌های گسترده فناوری‌های نو برای تسهیل امور، کاهش هزینه‌ها، افزایش دقت و سرعت انجام امور، جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی مردم و بیش از همه تکریم ارباب رجوع در دستگاه‌ها و نهادهای خدمات رسان که از جمله حقوق شهروندی است تبدیل به یک دغدغه عمومی شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: عصر روز قبل در کنار دیدارها و جلسات مختلف، نشستی با معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری داشتم که در این دیدار آنچه از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی و دانشی جوانان این مرز و بوم توصیف شد، بیانگر آن است که هوش و استعداد سرشار آنان حد و مرزی ندارد.

وی یادآور شد: علاقه وافر این نسل به دانایی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، خود فرصتی مغتنم برای بهره گیری از این دانش در حوزه‌های مختلف از جمله حج و زیارت است که با انبوه مخاطبان مردمی مواجه است. مردمی که باید بیش از هر جای دیگر تکریم و عزت شوند و خود را آماده زیارت کنند؛ زیارتی سرشار از معنویت.

رشیدیان خاطرنشان کرد: از این رو امروز بهره گیری از ظرفیت دانش فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه حج و زیارت از تهیه و آماده‌سازی نرم افزارهای مناسب برای دسترسی مردم به خدمات این سازمان و تسهیل امور در عین افزایش سرعت و دقت انجام کارها، اهمیت دارد.

وی ادامه داد: استفاده از امکان فضای مجازی برای ساماندهی حوزه سوغات که خود دغدغه‌ای جدی برای زائران است به گونه ای که امکانی فراهم شود برای اطلاع زائران و حجاج از وضعیت قیمت‌های اجناس در کشور مقصد و مقایسه آن با مشابه داخلی تا آنان بتوانند به جای صرف وقت در بازارها با آرامش خاطر به زیارت و بهره‌گیری از معنویت این فضاها برسند. امید است بتوان این تحول را با توان تخصصی و دانایی جوانان این آب و خاک محقق کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن