اخبار

حج کانون وحدت امت اسلامی است

سرپرست حجاج ایرانی ازحج به عنوان کانون وحدت امت اسلامی نام برد و گفت: هرگز حاضر نیستیم در حج مسایل فرقه ای برخورد و به اختلافات دامن زده شود.

داروخانه آنلاین داروپلاس

حج کانون وحدت امت اسلامی است

سرپرست حجاج ایرانی ازحج به عنوان کانون وحدت امت اسلامی نام برد و گفت: هرگز حاضر نیستیم در حج مسایل فرقه ای برخورد و به اختلافات دامن زده شود.

حجت الاسلام شیخ خالد اباذر العطیه رئیس شورایعالی حج و عمره عراق و هیئت همراه با حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در مدینه منوره دیدار و گفتگو کرد.

دراین دیدار مسئولان بعثه حج ایران و عراق ، دو طرف از همکاری و تبادل نظر در خصوص مسایل اقتصادی و فرهنگی حج استقبال کردند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت دراین دیدار نگاه جمهوری اسلامی ایران به حج را نگاهی متعالی توصیف کرد و اظهار داشت: حج مکانی برای تغییر و تحول روحی و اخلاقی در مردم است و حجاج در مدینه و مکه با الگو گرفتن از پیامبر اکرم و ابراهیم خلیل می توانند زندگی جدیدی را آغاز کنند.

سرپرست حجاج ایرانی ازحج بعنوان کانون وحدت امت اسلامی نام برد و گفت: هرگز حاضر نیستیم در حج مسایل فرقه ای مطرح و به اختلافات دامن زده شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری بعثه حج عراق و بعثه حج دیگر کشورهای اسلامی گام های بلندی در مسیر تقویت وحدت امت اسلامی در حج برداشته شود .

وی با اشاره به اینکه استکبار فتنه های بسیار خطرناکی را علیه ایران و عراق تدارک دیده است انتخابات پرشور و افتخار آفرین اخیر در عراق را یک پیروزی بزرگ برای عراقی ها دانست و ابراز امیدواری کرد مردم عراق با کنار زدن اختلاف افکنان راه رشد و تعالی کشور را ادامه دهند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در بخش دیگری از سخنان خود نقش اساسی مرجعیت در پیروزی ملت بزرگ عراق بر داعش را یادآور شد و تنها راه نجات را استمرار همان مسیر و پیروی از توصیه های مرجعیت دانست.

سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه حوزه های مختلفی برای همفکری بعثه های حج دو کشور وجود دارد، خواستار همکاری وتبادل نظر دو طرف در خصوص اقتصاد حج شد و گفت: باید تلاش کنیم که هزینه های سفرحج افزایش نیابد و از این کنگره عظیم برای رشد اقتصادی کشورهای اسلامی بهره برداری شود.

وی در خصوص مسایل فرهنگی حج افزود: باید با کمک و همفکری یکدیگر از ظرفیت بزرگ حج بهترین بهره فرهنگی را ببریم و کارهایی را مدنظر قرار دهیم که تحول روحی و اخلاقی در مردم ایجاد کند و حجاج دراین سفرمتحول شده و به کشورشان بازگردند.

در این دیدار رئیس شورایعالی حج و عمره عراق نیز ضمن استقبال از پیشنهادات سرپرست حجاج ایرانی ابراز امیدواری کرد همکاری وتعاون بین دو ملت در زمینه های مختلف بویژه اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی هرچه بیشتر توسعه یابد.

وی افزد: حج به ما این فرصت را داده است که روحیه فرهنگی و اخلاقی در مردم تقویت شود و درزمینه ارائه خدمات فرهنگی و دینی به حجاج همکاری کنیم.

حجت الاسلام خالد العطیه با تاکید براینکه باید تلاش کنیم هزینه حج افزایش نیابد تا افراد بیشتری بتوانند از این فرصت بهره مند شوند، اظهار داشت: ما می توانیم از تجربیات خوب شما و دیگر کشورهای اسلامی برای ارائه خدمات بهتر و اقتصاد حج استفاده کنیم.

در پایان این دیدار رییس شورای عالی حج و عمره عراق نیز به مصالح و مشترکات فی مابین و روحیه برادری بین دو ملت اشاره کرد و از حمایت های مردم ایران از ملت عراق در مبارزه با صدام و سقوط رژیم دیکتاتور بعث و رهایی از فتنه داعش تقدیر کرد.

وی با تاکید براینکه همکاری دو کشور به پیروزی بر تروریست ها و امنیت عراقی ها منجر شد، افزود: خون شهیدان عراقی و ایرانی در مبارزه با تروریست ها درهم آمیخت و منطقه وجهان را از این فتنه بزرگ نجات داد .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن