اخبار

حج ۹۷ را بهتر از سال گذشته برگزار خواهیم کرد

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر در همايش آموزشي زائرين بيت الله الحرام در مشهد تصريح كرد: حج ۹۷ را بهتر از سال گذشته برگزارخواهيم كرد.

داروخانه آنلاین داروپلاس

حج ۹۷ را بهتر از سال گذشته برگزار خواهیم کرد

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در همایش آموزشی زائرین بیت الله الحرام در مشهد تصریح کرد: حج ۹۷ را بهتر از سال گذشته برگزارخواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زائر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج ، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی که در جمع زائران حج تمتع خراسان رضوی سخن می گفت با اشاره به فضاسازی سنگین علیه حج در سال گذشته تاکید کرد:

حج ۹۶ به خوبی برگزار شد و همه زائرانی که مشرف شدند دریافتند شایعات دروغ بود و ما حجی عزتمندانه ، آبرومندانه و درکمال آسایش و رفاه برگزارکردیم .

حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در همایش آموزشی – توجیهی زائران حج تمتع ۹۷ در سالن شهید بهشتی مشهد افزود:

امسال خوشبختانه در فضای آرامی برنامه های حج آغاز شده است و پیش بینی می کنیم که انشاءالله حج امسال را بهتر از سال گذشته برگزارکنیم.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه سعودی ها سال پیش به تعهدشان مبنی بر حفظ عزت و کرامت زائران ایرانی پایبند بودند، گفت:

هرچند رابطه سیاسی با عربستان نداریم ، اما حج را از روابط سیاسی جدا کرده ایم و آنها هم پذیرفته اند و امسال نیز ۸۵ هزار زائر به زیارت بیت الله الحرام و حرم شریف نبوی مشرف می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر با بیان هماهنگی های صورت گرفته برای به حداقل رساندن هزینه حج افزود:

نرخ ارز حج امسال با نرخ ارز مبادله ای محاسبه شد لذا جهش در قیمت نداریم و اختلاف قیمت با سال گذشته مربوط به نرخ ارز می شود و هزینه حج هم بر اساس قیمت تمام شده است.

وی ادامه داد: تفاوت در قیمت مسکن بدلیل تفاوت در کیفیت هتل ها است اما ارائه خدمات به زائران در بخش های تغذیه، بهداشت ، تدارکات و حمل و نقل فرقی ندارد.

نماینده ولی فقیه خطاب به زائران تاکیدکرد: به هیچ وجه نگرانی و اضطراب به خود راه ندهید و درانجام مناسک حج استرس نداشته باشید ، روحانیون همراه شما بوده و همکاری کامل را خواهند داشت .

وی با مهم خواندن تقویت وحدت میان مسلمانان در کنگره عظیم حج اظهارداشت :

حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از آغاز انقلاب بر وحدت امت اسلامی تاکید داشته اند و همه باید از بحث های تفرقه انگیز دوری و به وحدت تکیه کنیم.

بر پایه این گزارش، پیش از سخنان نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت، آقای شاد؛ رئیس سازمان حج و زیارت خراسان رضوی از آمار زائران این استان در حج امسال و پروازهای مدینه قبل و مدینه بعد گزارشی ارائه کرد.

حج
حج

شما میتوانید مطالب بیشتری را در سایت اپلیکیشن زائر مشاهده کنید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن