اخبارحج و زیارت

حداکثر هزینه سفر حج تمتع ۲۸ میلیون تومان است

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: حداقل هزینه تمام شده سفر حج تمتع ۲۱ میلیون تومان و حداکثر ۲۸ میلیون تومان است.

داروخانه آنلاین داروپلاس

حداکثر هزینه سفر حج تمتع ۲۸ میلیون تومان است

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: حداقل هزینه تمام شده سفر حج تمتع ۲۱ میلیون تومان و حداکثر ۲۸ میلیون تومان است.

علیرضا رشیدیان در همایش آموزشی توجیهی زائران حج تمتع سال ۹۸، اظهار داشت: امسال نیز تمام تلاشمان را کردیم تا در برنامه ریزی‌های انجام شده آرامش و راحتی زائران را فراهم کنیم. از این رو با مساعدت دولت و بانک مرکزی سفر زائران با ارز هفت هزار تومان قابل انجام خواهد بود.

وی افزود: تلاش کردیم تا با سیاست‌های انقباضی صرفه جویی‌های لازم برای انجام این سفر صورت گیرد و درعین حال رفاه حال زائران لحاظ شود. هزینه سفر براساس نوع کاروان‌ها و امکانتشان از ۲۱ تا ۲۸ میلیون تومان و متوسط رقم تعیین شده ۲۵ میلیون تومان است.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به رزرو هتل برای زائران گفت: همکاران من تلاش گسترده‌ای را انجام دادند تا به تعداد حجاج هتل اجاره شود در عین حال توانسته‌ایم حدود ۵۵ میلیون ریال سعودی در اجاره هتل زائران صرفه جویی داشته باشیم. متأسفانه در مدینه به دلیل عدم ساخت وسازهای مناسب با کمبود هتل مناسب مواجه هستیم از این رو اقامت زائران ۶ روز و ۵ شب خواهد بود بنابراین مدیران کاروان‌ها باید اطلاع‌رسانی درستی به زائران داشته باشند.

رشیدیان با اشاره به دو مریضی شایع فشار خون و دیابت در بین زائران، تلاش شده تا برنامه غذایی مناسبی وجود داشته باشد، گفت:  به دلیل دوری هتل‌ها از مسجد الحرام تدارکات لازم اندیشیده شده تا تردد زائران به راحتی و با سهولت انجام شود. در عین حال توصیه ما این است زائران قدر فرصت ایجاد شده را بدانند و وقت خود را کمتر در مراکز خرید بگذرانند.

وی افزود: همکاری و هماهنگی‌های لازم برای انجام قربانی در روز عید قربان صورت گرفته اما اگر قربانی برای زائری در روز عید انجام نشد نگرانی نداشته باشد چرا که از نظر شرعی مشکلی برای اعمال و مناسک آنها پیش نخواهد آمد.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه علاوه بر استطاعت مالی استطاعت جسمی نیز باید برای زائران مورد توجه قرا گیرد، گفت: یکی از مهمترین کارهای هیئت پزشکی این است که استطاعت جسمی زائران را بررسی کند؛ اگر فردی در معاینات پزشکی رد شد باید بداند که دیگر حج بر او واجب نیست. اکثریت حجاج امسال بانوان هستند که مسلما باید برای اعمال حج آمادگی جسمی لازم را داشته باشند بنابراین بهتر است از حالا برای پیاده روی در سفری که بیشتر عبادات آن در حرکت است اقدام کنند.

رشیدیان همچنین گفت: ما نماینده یک ملت بزرگ هستیم و باید این جایگاه را بشناسیم بنابراین باید در تعاملاتمان دقت لازم را داشته باشیم تا سفیران خوبی باشیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن