اخبارساخت و ساز عتبات

حرم امام حسین (ع) تا اربعین سال بعد بزرگ و مجهز می‌شود

فاز نخست طرح توسعه حرم امام حسین(ع) مزین به نام صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) با زیربنای ۱۶۰.۰۰۰متر مربع با کمک‌های خیرین و مردم ایران و به همت ستاد بازسازی عتبات عالیات اجرا می شود. 

داروخانه آنلاین داروپلاس

حرم امام حسین (ع) تا اربعین سال بعد بزرگ و مجهز می‌شود

فاز نخست طرح توسعه حرم امام حسین(ع) مزین به نام صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) با زیربنای ۱۶۰.۰۰۰متر مربع با کمک‌های خیرین و مردم ایران و به همت ستاد بازسازی عتبات عالیات اجرا می شود.

فاز نخست طرح توسعه حرم امام حسین(ع) مزین به نام صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س)، بخشی از طرح جامع توسعه با زیربنای ۱۶۰.۰۰۰متر مربع با حمایت‌های خیرین و کمک‌های مردم ایران و به همت ستاد بازسازی عتبات عالیات اجرا می‌شود.

پروژه صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب(س) بخشی از طرح ۳۸ هکتاری توسعه حرم امام حسین(ع) است که ۵ هکتار از این بخش در حال ساخت و ساز است. این صحن که در ۴ طبقه احداث خواهد شد در ضلع جنوب غربی حرم و در سمت باب الراس، باب القبله، خیمه گاه و تل زینبیه واقع شده است.

صحن حضرت زینب(س) مجموعه‌ای از شبستان‌های زیارتی، فضای رو باز، کتابخانه، موزه و دارالضیافه (مهمانسرا) خواهد بود.

بنا بر اعلام روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، شیخ عبدالمهدی کربلایی متولی شرعی حرم مطهر امام حسین(ع)، در جریان بازدید از مراحل پیشرفت فاز نخست طرح توسعه حرم سیدالشهدا(ع) به نام صحن حضرت زینب(س) با قدردانی از تلاش شبانه روزی مهندسان، کارگران و هنرمندان ایرانی در اجرای طرح توسعه تاریخی حرم امام حسین (ع) گفت: این طرح بزرگ، در تاریخ شهر کربلا بی‌سابقه است.

وی با یادآوری این که در اربعین امسال ظرفیت اسکان روزانه بیش از ۱۵ هزارنفر در صحن در حال ساخت حضرت زینب(س) فراهم شده بود، افزود: پیش از فرارسیدن ایام اربعین، با تلاش فراوان عوامل پروژه، این محل برای پذیرائی از زائران و ارایه خدمات به آنان آماده شد.

متولی شرعی حرم مطهر امام حسین(ع) اظهار کرد: اکنون عوامل اجرایی با افزایش راندمان کاری در حال احداث بخش‌های مختلف پروژه از قبیل مضیف(مهمانسرای حرم)، سرویس‌های بهداشتی، سازهای مربوط به بخش خدمات، مقام تل زینبیه و شبستان‌های زیرسطحی هستند.

شیخ کربلایی افزود: در جلسه‌ای که با مدیران ستاد بازسازی عتبات عالیات داشتیم، مقرر شد بخش‌هایی از این پروژه تا اربعین سال آینده به پایان برسد تا زائران امکان استفاده از آن را داشته باشند.

وی گفت: ساختمان‌هایی که در این طرح ساخته می‌شوند دارای بالاترین کیفیت در نوع خود خواهند بود و خدمات و امکانات فراوانی را برای خیل عظیم زائران فراهم خواهد کرد.

به گفته متولی شرعی حرم مطهر امام حسین(ع)، به همت ستاد بازسازی عتبات عالیات و پس از تکمیل این طرح بخش‌هایی مانند موزه، کتابخانه حرم و شبستان‌های بزرگ زیر زمینی برای اسکان زائران ایجاد می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن