اخبارحج و زیارت

حضور پرشور زائران در کربلا همزمان با اولین شب قدر

داروخانه آنلاین داروپلاس

حضور پرشور زائران در کربلا همزمان با اولین شب قدر

زیارت امام حسین (ع) در شب‌های قدر مورد تأکید قرار گرفته است، بر همین اساس بسیاری از مسلمانان با حضور در کربلا در مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان شرکت کردند.

زیارت امام حسین (ع) یکی از مهم‌ترین و با فضیلت‌ترین زیارت‌ها است، به طوری که در روایات مختلف به اهمیت و ثواب زیارت سیدالشهدا (ع) به ویژه در ایام خاص تأکید شده است.

یکی از ایامی که زیارت امام حسین (ع) مورد تأکید قرار گرفته، شب‌های قدر است تا جایی که امام صادق (ع) درباره زیارت امام حسین (ع) در شب قدر فرمودند: «هنگامى که شب قدر فرا برسد یعنى شبى که در آن کارهاى مصلحت‌‏آمیز عباد توزیع و تفریق مى‌‏شود از طرف عرش منادى ندا مى‌‏کند: خداوند متعال در این شب گناهان کسى را که به زیارت قبر حضرت امام حسین (ع) رفته مى‌‏آمرزد.»

بسیاری از مسلمانان از جمله ایرانیان هم‌زمان با شب‌های قدر به عتبات مشرف شده‌اند تا در ایام سرنوشت‌ساز در کنار حرم اهل‌بیت (ع) از خداوند طلب آمرزش کنند.

سحرگاه امروز هم‌ زمان با شب نوزدهم‌ماه مبارک رمضان، مراسم احیای اولین شب قدر در بین‌الحرمین برگزار شد و‌جمعی از عاشقان حسینی در این قطعه از بهشت به راز ونیاز پرداختند و علاوه بر قرائت زیارت امام حسین (ع)، دعای مجیر و‌جوشن کبیر خواندند و نوای لبیک یاحسین (ع) و یا علی مددی و اللهم عجل لولیک الفرج در کربلا طنین‌انداز شد. جمعیت حاضر در کربلا و‌حرمین شریفین تا حدی بود‌که علاوه بر بین‌الحرمین، در خیابان سمت باب‌القبله حرم حضرت عباس (ع) نیز زائران نشسته بودند و در احیای شب قدر حضور یافتند.

پس از آن نیز مراسم قرآن به‌سر برگزار شد و حاضران تا سحرگاه به عبادت مشغول بودند و هر کسی علاوه بر بین‌الحرمین در حرم امام‌حسین (ع) و حضرت عباس (ع) به تلاوت قرآن و خواندن ادعیه می‌پرداخت.

مهدی عابدینی یکی از زائرانی که در اولین شب قدر در بین‌الحرمین حضور داشت، گفت: در شب‌های قدر که سرنوشت افراد رقم خورده، تثبیت و امضا می‌شود کربلا حال و‌هوای متفاوتی داردو هر کسی با هر رنگ و زبانی قرآن در دست می‌گیرد و‌اهل‌بیت (ع) و ائمه اطهار (ع) را واسطه می‌کند تا خداوند از گناهانش بگذرد و تقدیری خوب و‌حسینی برای یک سال او رقم بزند. من امسال هم همراه با خانواده به این حرم امن الهی آمدم و علاوه بر ظهور منجی عالم بشریت و سلامتی برای رهبر معظم انقلاب، زیارت مکرر سیدالشهدا (ع) را از خداوند طلب کردم.

به گزارش فارس، در حدیث وارد شده شب‌های قدر منادی از آسمان هفتم از عرش خدا ندا می‌دهد: هرکس در این شبها زیارت کند امام حسین علیه السلام را، خداوند گناهان او را می‌بخشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن