اخبار

خیرین بازسازی عتبات؛ حامیان واقعی کالای ایرانی

مسئول امور استان‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات، اعتماد را پشتوانه اصلی در اجرای طرح‌های بازسازی و توسعه حرم‌ها دانست و گفت: ما وکیل مردم هستیم تا کمک‌ در محل مورد نیت‌شان، هزینه شود. 

داروخانه آنلاین داروپلاس

خلاصه مطلب

  • مسئول امور استان‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات، اعتماد را پشتوانه اصلی در اجرای طرح‌های بازسازی و توسعه حرم‌ها دانست و گفت: ما وکیل مردم هستیم تا کمک‌ در محل مورد نیت‌شان، هزینه شود. 

خیرین بازسازی عتبات؛ حامیان واقعی کالای ایرانی

مسئول امور استان‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات، اعتماد را پشتوانه اصلی در اجرای طرح‌های بازسازی و توسعه حرم‌ها دانست و گفت: ما وکیل مردم هستیم تا کمک‌ در محل مورد نیت‌شان، هزینه شود.

به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، حمید افضلی مسئول امور استانها و جانشین معاونت هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات با نادرست خواندن تصور عده‌ای که فکر می‌کنند کمک‌های مردمی به‌شکل ارز از کشور خارج می‌شود، توضیح داد: مبلغی که یک خیر نیت می‌کند صرف توسعه مثلا حرم مطهر علوی شود، در داخل کشور صرف خرید مصالح برای آن حرم می‌شود.

وی تصریح کرد: طی بیش از یک دهه فعالیت ستاد، تمام تلاشمان را کرده‌ایم تا برکت کمک‌های مردمی به چرخه اقتصاد ملی برگشته و صرف خرید محصولات صنایع و معادن ایران و هنر استادکاران ایرانی شود.

جانشین معاونت هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات با تاکید بر اینکه نزدیک به ۹۰درصد کمک‌های خیرین در داخل کشور و در راستای حمایت از کالا و کارگر ایرانی هزینه شده است، تصریح کرد: مشارکت‌کنندگانِ در فیض توسعه حرم‌های مطهر افزون بر اجر معنوی، حامی واقعی کالا و صنایع ایرانی نیز هستند.

وی با اشاره به رکود صنعت ساختمان و تعطیلی پروژه‌های عمرانی طی سال‌های گذشته گفت: در این دوران سخت اقتصادی، ستاد بازسازی عتبات با پشتوانه کمک‌های مردمی، به صنایع بحران زده سیمان، فولاد و فرآوری سنگ کشور جان دوباره‌ای بخشید.

به گفته افضلی، بسیاری از رشته‌های صنایع دستی مانند قلمزنی، میناکاری، خاتم‌کاری، درودگری، آئینه کاری و کاشی‌کاری در حال فراموشی بود گفت: ستاد بازسازی عتبات به برکت کمک‌های مردمی، با ایجاد تقاضا و بازار کار برای این صنایع، آنها را احیا کرد به طوریکه طی این سال‌ها بیش از ۵۰۰آئینه‌کار جوان در پروژه‌های عتبات مهارت لازم را فراگرفته و اکنون استادکاران برجسته‌ای شده‌اند.

وی با بیان اینکه هموطنان مناطق محروم بیشترین میزان مشارکت در بازسازی و توسعه عتبات را دارند افزود: بانوان نیز سهم ۵۰ درصدی در این امر مقدس دارند.

وی گفت: هموطنان علاقه‌مند به فیض مشارکت در بازسازی و توسعه عتبات می‌توانند کمک‌های خود را از طریق شماره‌گیری کد #۱۱۰*۷۸۰*(ستاره هفت هشتاد ستاره صدوده مربع) اهداء کنند.

شما میتوانید مطالب بیشتری را در سایت زائر مشاهده نمائید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن