اخبارحج و زیارت

دریافت ویزا برای سفر به عراق الزامی است

با وجود اینکه هزینه برای ویزا برداشته شده اما خود ویزا برای سفر به عراق همچنان یک الزام است.

داروخانه آنلاین داروپلاس

دریافت ویزا برای سفر به عراق الزامی است

با وجود اینکه هزینه برای ویزا برداشته شده اما خود ویزا برای سفر به عراق همچنان یک الزام است. 

هوشنگ دشتی نماینده سازمان حج و زیارت در آبادان و خرمشهر روز گذشته  در جلسه ستاد اربعین در فرمانداری خرمشهر تعداد روادید صادره برای زائران عتبات عالیات در خوزستان در حال حاضر را روزانه ۲۰۰ فقره عنوان کرد و گفت: این تعداد برای متقاضیان زیارت کربلا در ایام اربعین جوابگو نخواهد بود.

وی ادامه داد: با وجود بیش از ۱۰۰ دفتر فعال در زمینه صدور روادید در استان خوزستان روزانه تنها ۲۰۰ فقره ویزای رایگان برای متقاضیان صادر می‌شود.

مسئول کمیته اعزام زایران اربعین از مرز شلمچه تعداد روادید صادره در ایام اربعین پارسال در استان خوزستان را روزانه بین سه تا چهار هزار فقره عنوان کرد و افزود: با توجه به رایگان شدن روادید سفر به عراق، در اربعین امسال باید تعداد روادید بیشتری از سوی کنسولگری عراق صادر شود تا با ازدحام مردم مواجه نشویم. لذا باید هماهنگی لازم از هم اکنون در این رابطه با کنسولگری عراق صورت گیرد.

دشتی مدت زمان اعتبار روادید صادره را ۲ ماه اعلام کرد و گفت: برای جلوگیری از شلوغی و ازدحام جمعیت برای دریافت روادید اربعین پیشنهاد می‌شود زائران از اول محرم برای دریافت روادید اقدام کنند.

وی همچنین خواستار حل مشکل صدور روادید الکترونیکی در آبادان و خرمشهر شد و افزود: با فراهم شدن امکان صدور روادید الکترونیکی در دفاتر آبادان و خرمشهر ۱۰ دفتر فعال همزمان می‌توانند در این شهرستان ها در زمینه صدور روادید فعال شوند.

در اربعین پارسال حدود نیم میلیون زائر از ایران و برخی کشورها از مرز شلمچه راهی کربلا شدند.

مرز شلمچه در فاصله ۱۵ کیلومتری خرمشهر قرار دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن