دانستنی ها

رابطه زیارت سیدالشهدا(ع) و پاک شدن از گناهان

حجت الاسلام والمسلمین علوی؛ رييس بنياد فارس المومنين گفت: كسي كه در اول، وسط و آخر ماه مبارك رمضان، سيدالشهدا(ع) را زيارت كند تمام گناهان او پاك مي‌شود و ثواب يك حج و يك عمره براي او نوشته مي‌شود

داروخانه آنلاین داروپلاس

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر علوی تهرانی؛ رییس بنیاد فارس المومنین،درباره عظمت ماه مبارک رمضان و وسعت رحمت خداوند در این ماه، گفت: اعمال انسان در هر زمانی که اتفاق بیفتد هم موجب ثواب از ناحیه خداوند متعال است و هم موجب ارتقاء مقام در سلوک بشر است، اما همین عمل وقتی در ماه مبارک رمضان انجام می‌شود ابعاد آن وسیع‌تر می‌شود.

وی افزود: یکی از دلایل اینکه خداوند متعال شب های قدر را در اواخر ماه مبارک رمضان قرار داده است برای این است که ما خودمان را قبل از رسیدن شب های قدر آماده کنیم.

رییس بنیاد فارس المومنین ابراز داشت: در ماه مبارک رمضان بسیار به نمازهای مستحبی سفارش شده است. زیارت امام حسین(ع) نیز در این ماه بسیار فضیلت دارد.

وی با بیان اینکه از امام صادق(ع) روایت است مسجد زن، خانه اوست، گفت: امام صادق(ع) در حالی این فرمایش را دارند که در جایی دیگر می‌فرمایند زیارت سیدالشهدا(ع) بر هر زن و مرد مسلمان واجب است.

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی بیان داشت: روایت است هر که امام حسین(ع) را خائفاً(ترس از شرایط) زیارت کند، او به زیارت خدا رفته است. زیارت سیدالشهدا(ع) بهترین موضوع عبادی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این زیارت و پاک شدن از گناه می‌تواند از راه دور برای هرکسی که میسر نیست، با سلام و تحیت بر ایشان ممکن شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن