اخبارحج و زیارت

روند اعزام حج عمره به کجا رسید؟

با توجه به استقبال هموطنان عزیز کشورمان برای اعزام به سفر حج عمره، تاکنون بسیاری از اقدامات اولیه راه اندازی این سفر معنوی به انجام رسیده اما بازگشایی آن بستگی به نهایی شدن توافقات طرفین دارد.

اکبر رضایی افزود: با توجه به استقبال هموطنان عزیز کشورمان برای اعزام به سفر حج عمره، تاکنون بسیاری از اقدامات اولیه راه اندازی این سفر معنوی به انجام رسیده اما بازگشایی آن بستگی به نهایی شدن توافقات طرفین دارد.
 معاون سازمان حج و زیارت با بیان اینکه به دنبال راه اندازی حج عمره برای زائران هموطن هستیم، گفت: با تلاش مسئولان امر تاکنون مقدمات و برنامه ریزی های راه اندازی حج عمره به انجام رسیده است.
وی اظهار داشت: پس از نهایی شدن توافقات مسئولان ایرانی با مسئولان حج و زیارت عربستان و انجام اقدامات اداری آن اطلاع رسانی جامع و کاملی از نحوه اقدامات به انجام رسیده اعلام خواهد شد.
معاون سازمان حج و زیارت تصریح کرد: برهمین اساس زمان اعزام زائران به سفر معنوی حج عمره بستگی به نهایی شدن زمان توافقات خواهد داشت که پس از انجام این مهم اقدامات نام نویسی برای اعزام به عربستان به انجام می رسد.
رضایی اظهار داشت: با توجه به تلاش و پیگیری مسئولان این سازمان برای راه اندازی حج عمره امیدوارم شرایط مطلوب اعزام تا قبل از پایان سالجاری به انجام برسد.
روند اعزام به حج عمره به کجا رسید؟
روند اعزام به حج عمره به کجا رسید؟

سهمیه ایران در حج ۹۹ چه زمانی مشخص می شود

با توجه به اهمیت برنامه‌‌ریزی بلندمدت درباره متقاضیان حج تمتع، تخصیص سهمیه استانی و نیروی انسانی، ساماندهی کاروان‌ها، نیروی منابع انسانی کارگزاری، برقراری ارتباط با زائران و همچنین آموزش‌های مورد نیاز آن‌ها ضرورت ایجاد می‌کند تا اطلاعات زائران به روزرسانی شود.

وی با بیان اینکه اطلاعات شخصی برخی از ودیعه‌گذاران ممکن است در طول سال‌هایی که برای تشرف به حج تمتع بودند با تغییراتی همراه شده باشد، گفت: تمام ودیعه‌گذاران حج تمتع فارغ از زمان ثبت‌نام و اولویت‌ها و همچنین عدم تغییر اطلاعات شخصی از زمان ثبت‌نام، باید با مراجعه به سامانه رزرو اطلاعات خود را به روزرسانی و تکمیل کنند.

رضایی با اشاره به اینکه سامانه‌ رزرو حج تمتع سامانه اولیه فراخوان متقاضیان حج است، خاطرنشان کرد: تمامی ودیعه‌گذاران باید شماره سند ودیعه‌گذاری که در بانک ثبت‌نام کرده بودند، در این سمانه ثبت کرده و پس از به روزرسانی، کد رهگیری را دریافت کنند و بر اساس اطلاعات پایه، کاروان خود را برگزینند.

معاون حج و زیارت در ادامه به نحوه واگذاری فیش‌های حج تمتع اشاره کرد و گفت: برخی از افرادی که در نوبت تشرف هستند، استطاعت مالی یا جسمی برای تشرف به حج تمتع ندارد، بنابراین متقاضی واگذاری فیش حج تمتع خود هستند. بر همین اساس ما سامانه تشرف را برای خرید یا فروش رسمی فیش‌های حج تمتع طراحی کرده‌ایم که این افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه تشرف اقدام به خرید یا فروش فیش‌های خود کنند.

رضایی با بیا اینکه ثبت نام زائران حج تمتع ۹۹ بر اساس برنامه ریزی انجام شده در بهمن ماه صورت می‌گیرد، افزود: میزان سهمیه ایران برای حج تمتع بعد از مذاکرات حج و امضای تفاهم‌نامه بین ایران و طرف سعودی مشخص می‌شود که بعد از مشخص شدن اولویت‌های تشرف، ما آن‌ها را اعلام می‌کنیم.

زائر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن