اخبارحج و زیارت

زائرین اربعین با دلار ۸ هزار تومانی هزینه روادید را می پردازند

زائرین اربعین با دلار ۸ هزار تومانی هزینه روادید را می پردازند

مدیر‌کل نظارت بر امور زیارت سازمان حج گفته است که زائرین برای ثبت نام روادید عراق حدود ۴۰ دلار می پردازند و هر دلار بر مبنای نرخ ارز ثانویه و به قیمت ۸ هزار تومان محاسبه می شود و درخواست کنندگان معادل ریالی ۴۰ دلار را پرداخت می کنند.

مرتضی آقایی مدیر‌کل نظارت بر امور زیارت سازمان حج گفت: ارز تخصیص یافته به‌صورت ارز ثانویه از طریق بانک مرکزی تامین شده و زائران باید به هنگام ثبت‌نام از طریق یکی از دفاتر اعلام شده بر مبنای حدود ۴۰ دلار برای اخذ روادید با در نظر گرفتن هر دلار حدود هشت هزار تومان معادل ریالی آن را پرداخت کنند.

وی افزود: این مبلغ فقط برای صدور روادید در نظر گرفته شده و هزینه‌های بیمه، بهداشت و خدمات درمانی در حدود ۲۰ هزار تومان و نیز کارمزد ثبت‌نام دفاتر جداگانه محاسبه و اخذ می‌شود.

مدیر‌کل نظارت بر امور زیارت سازمان حج خاطرنشان کرد: ویزای صادره زائران اربعین از زمان صدور دارای ۵۰ روز اعتبار است و زائران عتبات می‌توانند طی این مدت به عراق سفر کنند.

آقایی اضافه کرد: زائران برای ثبت‌نام شرکت در مراسم اربعین فقط می‌توانند از طریق سامانه سما اقدام کنند؛ مردم باید با هوشیاری کامل مراقب افراد فرصت‌طلب و کلاهبردار باشند و نباید تحت هیچ شرایطی حتی در صورت تقاضای ثبت‌نام کنندگان به آنان ارز پرداخت کنند.

وی گفت: زائران اربعین در صورت مشاهده هرگونه تخلف می‌توانند مورد تخلف را به بازرسی وزارت کشور یا بازرسی سازمان حج و زیارت گزارش کنند.

سال گذشته بیش از ۲ میلیون زائر حسینی برای حضور در آیین جهانی اربعین راهی عتبات عالیات شدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن