اخبارحج و زیارت

زایران اربعین حسینی برای ثبت نام پول نقد پرداخت نکنند

زایران اربعین حسینی برای ثبت نام پول نقد پرداخت نکنند

مدیر کل حج و زیارت مازندران دریافت هرگونه وجه نقد هنگام ثبت نام زایران اربعین را غیرقانونی دانست و گفت که متقاضیان زیارت کربلای معلی در اربعین حسینی نباید برای ثبت نام وجه نقد پرداخت کنند.
ثبت نام برای حضور در شهادتگاه اماحسین (ع) و ۷۲ تن از یاران با وفای ایشان در اربعین حسینی همزمان با آغاز هفته جاری در مازندران شروع شد و برابر آمار تاکنون حدود پنج هزار نفر ثبت نام کرده اند.
حبیب الله ساداتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که در مازندران ۲۲۰ کارگزاری کار ثبت نام زایران اربعین حسینی را انجام می دهند.
وی گفت: متقاضیان باید با حضور در این کارگزاری ها مدارک مورد نیاز از قبیل گذرنامه و عکس خود را تحویل بدهند تا ثبت نامشان در سامانه انجام شود.
ساداتی در عین حال افزود که برای شتاب بخشی به ثبت نام و آسان سازی کار برای زایران، علاوه بر کارگزاری ها، خود متقاضیان هم می توانند با مراجعه به سامانه ” سماح ” به نشانی www.samah.haj.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند .
وی تاکید کرد: تمامی پرداخت ها برای ثبت نام زیارت کربلای معلی در اربعین حسینی از طریق سامانه باید انجام شود و نباید هیچگونه وجه نقدی از متقاضیان دریافت شود .
مدیرکل حج و زیارت مازندران هزینه سفر به عتبات عالیات در اربعین سال جاری را ۴۱ دلار اعلام کرد و گفت که متقاضیان علاوه بر معادل ریالی این رقم، ۳۵۰ هزار ریال بابت حق بیمه، درمان و حق الزحمه کارگزاری باید به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه پرداخت کنند .
پیش بینی می شود امسال حدود ۵۰ هزار مازندرانی در اربعین حسینی به زیارت عتبات عالیات مشرف شوند.
اربعین پارسال حدود ۴۴ هزار مازندرانی به کربلای معلی سفر کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن