اخبارحج و زیارت

زیارت اربعین دنیا را به تحیر انداخته است

مرجع تقلید شیعیان گفت: زیارت اربعین آثار زیادی را در جهان داشته و این حرکت دنیا را به تحیر انداخته است.

داروخانه آنلاین داروپلاس

زیارت اربعین دنیا را به تحیر انداخته است

مرجع تقلید شیعیان گفت: زیارت اربعین آثار زیادی را در جهان داشته و این حرکت دنیا را به تحیر انداخته است.

آیت‌الله محمد علی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار دبیر ستاد معرفتی و علمی اربعین با اشاره به ویژگی‌های زیارت اربعین اظهار کرد: زیارت اربعین بستر را برای ظهور امام زمان (عج) فراهم می‌کند و این حرکت آثار زیادی را در جهان داشته و دنیا را به تحیر انداخته است.

وی ادامه داد: پس از گذشت ۱۴ قرن از شهادت امام حسین (ع) مراسم زیارت اربعین این امام معصوم هر سال باشکوه‌تر از سال گذشته برگزار می‌شود و چنین مساله‌ای موجب ایجاد سوال در ذهن جهانیان شده است.

مرجع تقلید شیعیان افزود: خاندان بنی امیه تلاش کردند که اهل‌بیت (ع) را از بین ببرند، اما خداوند تقدیر کرد که نام امام حسین (ع) باقی بماند و این امام معصوم مورد علاقه غیرمسلمانان نیز است.

آیت‌الله علوی گرگانی پیروزی مومنان را وعده الهی دانست و تصریح کرد: خداوند زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم می‌کند، ارادتمندان به امام حسین (ع) از هزینه‌های زندگی خود زدند تا به زائرین این امام معصوم خدمت کنند، این مسائل از برکت نفس امام حسین (ع) است.

وی ادامه داد: دلیل بقای اسلام، نهضت امام حسین (ع) است و هر آنچه بتوانیم باید در بزرگداشت این امام معصوم تلاش کنیم، مدت زمانی که انسان برای زیارت امام حسین (ع) می‌رود، جزو عمر او حساب نمی‌شود.

مرجع تقلید شیعیان جهان خاطرنشان کرد: خدمت به زیارت اربعین مورد قبول خداوند قرار می‌گیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن