اخباراخبار مذهبی

«زیارت گل» در میدان امام حسین(ع) پایتخت

مدیریت فرهنگی هنری منطقه 12 پایتخت سومین ویژه ‌برنامه زیارت گل را به مناسبت فرارسیدن اعیاد شعبانیه در میدان امام حسین(ع) برگزار می‌کند.

«زیارت گل» در میدان امام حسین(ع) پایتخت

مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۲ پایتخت سومین ویژه ‌برنامه زیارت گل را به مناسبت فرارسیدن اعیاد شعبانیه در میدان امام حسین(ع) برگزار می‌کند.

به گزارش روز سه شنبه  از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، این ویژه برنامه همزمان با فرارسیدن اعیاد شعبانیه، سالروز ولادت امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل(ع)، امام سجاد(ع) و حضرت ولی‌عصر(عج)، از امروز(۲۰ فروردین) تا سوم اردیبهشت هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۲ در میدان آیینی امام حسین(ع) برگزار می‌شود.
در این برنامه برای سومین سال متوالی، آیین گلاب‌گیری برای تأمین گلاب شست‌وشوی حرم مطهر امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) با همکاری سازمان فرهنگی هنری و ستاد بازسازی عتبات عالیات تأمین می‌شود.
برای تأمین گلاب، گلبرگ‌های یک باغ در قمصر کاشان تهیه شده است و کار گلاب‌گیری در میدان امام حسین(ع) انجام می‌شود.
در قالب این ویژه‌برنامه، ۳۰ غرفه با موضوع های گلاب‌گیری، سوغات استان‌ها، کودک، مسابقه، عتبات عالیات و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای هموطنان سیل‌زده برپا می شود.
شهروندان می‌توانند با حضور در محوطه میدان امام حسین(ع) گلاب‌های تهیه‌شده را خریداری و به غرفه بازسازی عتبات عالیات که در همان محوطه قرار دارد، هدیه کنند تا برای شست‌وشوی حرمین عتبات عالیات در طول یک سال استفاده شود.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن