اخبارساخت و ساز عتبات

ساختار ستاد بازسازی عتبات عالیات تغییر کرد

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: با دستور سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ساختار ستاد بازسازی عتبات عالیات در قالب دو بخش

داروخانه آنلاین داروپلاس

ساختار ستاد بازسازی عتبات عالیات تغییر کرد

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: با دستور سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ساختار ستاد بازسازی عتبات عالیات در قالب دو بخش

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: با دستور سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ساختار ستاد بازسازی عتبات عالیات در قالب دو بخش اربعین و نظارت بر عملکرد بازسازی و تعیین اولویت‌های ستاد و هماهنگی با تولیت حرم‌ها و بخش اجرایی عمرانی ستاد تفکیک شد.

حسن پلارک در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب افزود: بر همین اساس بخش اربعین و نظارت بر عملکرد بازسازی و نیز رفع مشکلات احتمالی با دولت عراق به عهده رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات و اقدامات اجرایی عمرانی به عهده محمد جلال‌مآب مشاور رییس ستاد گذاشته شد.

وی تصریح کرد: بر اساس دستور فرمانده سپاه قدس علاوه بر حوزه کاری اربعین و نظارت بر عملکرد بازسازی، نظارت بر مسائل و مشکلات زائران ایرانی و عراقی در طول سال نیز به عهده رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات گذاشته شده است.

پلارک در خصوص اقدامات انجام گرفته برای برگزاری آیین ملکوتی اربعین حسینی نیز گفت: با توجه به اینکه مسوولیت اسکان و پذیرایی به عهده این ستاد گذاشته شده است امسال برای اسکان بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار زائر و طبخ و توزیع بیش از ۱۳ میلیون وعده غذایی در سه نوبت صبحانه، نهار و شام اعلام آمادگی می‌کنیم.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: هم‌اکنون بیش از دوهزار موکب‌دار در سامانه این ستاد ثبت نام کرده‌اند که کار صدور پروانه آنها نیز همزمان آغاز شده است.

امیدوارم امسال با توجه به افزایش دمای هوا و پیش‌بینی استقبال بیش از ۳ میلیون زائر ایرانی همانند سال‌های گذشته شاهد همدلی و یکپارچگی بیش از پیش مردم و مسوولان امر برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر کردن این آیین باشیم.

پلارک در خصوص بازگشایی مرز خسروی نیز گفت: در صورت بازگشایی این مرز علاوه بر استقرار موکب‌ها آماده هر گونه همکاری در جهت رفاه حال زائران اربعین هستیم.

بر اساس اعلام مسوولان سال گذشته حدود ۲ میلیون نفر از زائران ایرانی در آیین اربعین حسینی حضور داشتند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن