اخبارحج و زیارت

سفر های ارزان قیمت به عتبات برای افراد کم بضاعت

هم‌زمان با آغاز نام‌نویسی متقاضیان سفر به عتبات در بهمن‌ماه، سازمان حج و زیارت طرح »ابرار» ویژه سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات را به منظور اعزام زائران کم‌برخوردار به این سفر معنوی از سر گرفت.

داروخانه آنلاین داروپلاس

سفر های ارزان قیمت به عتبات برای افراد کم بضاعت

هم‌زمان با آغاز نام‌نویسی متقاضیان سفر به عتبات در بهمن‌ماه، سازمان حج و زیارت طرح »ابرار» ویژه سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات را به منظور اعزام زائران کم‌برخوردار به این سفر معنوی از سر گرفت.

سال گذشته با توجه به لزوم افزایش اعزام‌های مشتاقان زیارت امام حسین (ع) و سایر اعتاب مقدسه عراق، سازمان حج و زیارت سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات را برای اقشار ضعیف و کم‌برخوردار جامعه راه‌اندازی کرد.

بر همین اساس بسیاری از زائران و مشتاقان سفر به عتبات که از تمکن مالی برخوردار نبودند، توانستند با استفاده از این ظرفیت به سفر عتبات مشرف شوند که بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته، این زائران از امکانات و تسهیلاتی که پیش‌بینی شده بود، رضایت کامل داشتند.

اعزام‌های ارزان‌قیمت به عتبات از سر گرفته شد

اوایل سال جاری نیز سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات با استفاده از تسهیلات مناسب برای زائران کم‌برخوردار از سوی سازمان حج و زیارت انجام شد، اما پس از نوسانات قیمت ارز و بالا رفتن آن فراهم شدن سفر به عتبات با طرح‌های مختلف امکان‌پذیر نبود و از اردیبهشت امسال دیگر اعزام‌های ارزان قیمت به عتبات را شاهد نبودیم.

هم‌زمان با آغاز نام‌نویسی در اعزام کاروان‌های زیارتی به عتبات در بهمن‌ماه، سازمان حج و زیارت اقدام به راه‌اندازی مجدد طرح «ابرار» به منظور اعزام زائران کم‌برخوردار به عتبات کرد. بر همین اساس پس از حدود هشت ماه اعزام‌های ارزان‌قیمت به عتبات از سر گرفته شد و در این دوره مشتاقان سفر به عتبات می‌توانند در بهمن‌ماه با هزینه‌های کم‌تر به این سفر معنوی مشرف شوند.

اعزام روزانه ۱۰ کاروان ارزان‌قیمت به عتبات

به گفته مرتضی آقایی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت امکانات ارائه شده برای زائران در طرح ابرار تقریبا همچون سایر اعزام‌ها در بهمن‌ماه است و زائران در این طرح ۳ شب در نجف، ۳ شب در کربلا و یک شب در کاظمین اقامت دارند و به سامرا نیز مشرف می‌شوند.

در ثبت‌نام متقاضیان سفر به عتبات در بهمن‌ماه که از امروز آغاز شد، سازمان حج و زیارت یک پنجم ظرفیت پیش‌بینی شده را به کاروان‌های طرح ابرار اختصاص داده است؛ به طوری که روزانه ۱۰ کاروان از اول تا پایان بهمن‌ماه همراه با این طرح به عتبات مشرف می‌شوند.

هزینه‌های سفر زائران به عتبات در طرح «ابرار» که ویژه اعزام‌های زمینی است، از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. این امر در حالی است که هزینه سفر به عتبات برای کاروان‌های عادی ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

به گزارش فارس، سفرهای ارزان‌قیمت به عتبات در طرح «ابرار» از بهمن‌ماه امسال از سرگرفته می‌شود و زائران کم‌برخوردار می‌توانند از امروز برای ثبت‌نام در کاروان‌های طرح ابرار از طریق یکی از ۲ هزار و ۵۰۰ دفتر مجاز حج و زیارت اقدام کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن