اخبار

شماری از باستان شناسان و اساتید دانشگاه مونیخ به آستان مقدس علوی مشرف شدند

شماری از باستان شناسان و اساتید دانشگاه مونیخ آلمان به زیارت بارگاه امیرالمومنین (علیه السلام) مشرف شدند و مورد استقبال مسؤلان آستان مقدس علوی قرار گرفتند

به نقل از آستان مقدس علوی، شماری از باستان شناسان واساتید دانشگاه مونیخ آلمان به زیارت بارگاه مطهر علوی مشرف شدند و با مسئولین آستان دیدار و گفتگو کردند.

باستان شناسان آلمانی طی ساعات حضور در حرم مطهر از بخش های تاریخی عمارت حرم بازدید کرده و از عظمت بارگاه علوی ابراز شگفتی کردند.

این اساتید آلمانی از مدارس حوزه‎های علمیه مستقر در جوار بارگاه امام علی (علیه السلام) نیز بازدید کردند و خاطرنشان ساختند: برگزاری این درس‎ها در چنین مکانی نشان دهنده آن است که دروس حوزوی و دینی از دروس دانشگاهی دور نیستند و این حرم فقط مکانی برای عبادت نیست، بلکه تحصیل علم نیز در آن انجام می‎شود.

ادیلاید اوتو؛ استاد آثار باستانی و تاریخی دانشگاه مونیخ آلمان در گفت‎وگو با واحد اطلاع رسانی آستان گفت: این اولین باری بود که در زندگی‎ام چنین مکان زیبا و پر از معنویت می‎دیدم. بسیاری از مناطق تاریخی عراق را دیده‎ام، اما بارگاه علوی دارای نورانیت خاصی بود به طوری که وقتی وارد صحن شریف امیرالمومنین علی (علیه السلام) شدم احساس کردم که به آسمان نزدیک‎تر هستم.

وی افزود: باوجود آنکه زائران بسیاری از کشورهای مختلف به این مکان مقدس آمده‎اند، ولی به یکدیگر محبت و کمک می‎کنند به طوری که من احساس می‎کردم در وسط یک خانواده بزرگ هستم.

استاد دانشگاه آلمان تصریح کرد: برای اولین بار است که می‎بینم در این مکان مقدس و این شهر مذهبی در عین حالی که افرادی به کسب علوم دینی مشغول هستند، افراد دیگری هم حضور دارند که در رشته های مختلف علمی نظیر پزشکی، مهندسی و آزمایشگاهی تحصیل می‎کنند؛ این یک پدیده منحصر به فرد است

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن