اخبار

شماری از باستان شناسان و اساتید دانشگاه مونیخ به آستان مقدس علوی مشرف شدند

شماری از باستان شناسان و اساتید دانشگاه مونیخ آلمان به زیارت بارگاه امیرالمومنین (علیه السلام) مشرف شدند و مورد استقبال مسؤلان آستان مقدس علوی قرار گرفتند

داروخانه آنلاین داروپلاس

به نقل از آستان مقدس علوی، شماری از باستان شناسان واساتید دانشگاه مونیخ آلمان به زیارت بارگاه مطهر علوی مشرف شدند و با مسئولین آستان دیدار و گفتگو کردند.

باستان شناسان آلمانی طی ساعات حضور در حرم مطهر از بخش های تاریخی عمارت حرم بازدید کرده و از عظمت بارگاه علوی ابراز شگفتی کردند.

این اساتید آلمانی از مدارس حوزه‎های علمیه مستقر در جوار بارگاه امام علی (علیه السلام) نیز بازدید کردند و خاطرنشان ساختند: برگزاری این درس‎ها در چنین مکانی نشان دهنده آن است که دروس حوزوی و دینی از دروس دانشگاهی دور نیستند و این حرم فقط مکانی برای عبادت نیست، بلکه تحصیل علم نیز در آن انجام می‎شود.

ادیلاید اوتو؛ استاد آثار باستانی و تاریخی دانشگاه مونیخ آلمان در گفت‎وگو با واحد اطلاع رسانی آستان گفت: این اولین باری بود که در زندگی‎ام چنین مکان زیبا و پر از معنویت می‎دیدم. بسیاری از مناطق تاریخی عراق را دیده‎ام، اما بارگاه علوی دارای نورانیت خاصی بود به طوری که وقتی وارد صحن شریف امیرالمومنین علی (علیه السلام) شدم احساس کردم که به آسمان نزدیک‎تر هستم.

وی افزود: باوجود آنکه زائران بسیاری از کشورهای مختلف به این مکان مقدس آمده‎اند، ولی به یکدیگر محبت و کمک می‎کنند به طوری که من احساس می‎کردم در وسط یک خانواده بزرگ هستم.

استاد دانشگاه آلمان تصریح کرد: برای اولین بار است که می‎بینم در این مکان مقدس و این شهر مذهبی در عین حالی که افرادی به کسب علوم دینی مشغول هستند، افراد دیگری هم حضور دارند که در رشته های مختلف علمی نظیر پزشکی، مهندسی و آزمایشگاهی تحصیل می‎کنند؛ این یک پدیده منحصر به فرد است

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن