اخباراخبار مذهبی

عطر حسینی و عباسی نمایشگاه کتاب تهران را فرا گرفت

پرچم گنبد طلای حرم مطهر حسینی و عباسی در بخش بین‌الملل سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی شد.

داروخانه آنلاین داروپلاس

عطر حسینی و عباسی نمایشگاه کتاب تهران را فرا گرفت

پرچم گنبد طلای حرم مطهر حسینی و عباسی در بخش بین‌الملل سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی شد.

این مراسم با حضور «عبدالرحیم حسن‌نژاد»، مدیر اجرایی غرفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، «جسام السعیدی»، مدیر تبلیغات بین الملل آستان مقدس حضرت ابوالفضل العباس(ع)، «سیدعلی موسوی»، مدیر تبلیغات بین الملل آستان مقدس حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، «کوروش طهماسبی»، دبیر هیات امنای خبرگزاری عتبات، اهالی قلم و رسانه در حوزه عتبات عالیات عراق و جمعی از بازدیدکنندگان در محل غرفه مشترک عتبه مقدس حسینی و عباسی در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

عبدالرحیم حسن نژاد ضمن عرض خوش آمدگویی به هیات عراقی و پرسنل غرفه عتبه حسینی و عباسی در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به بیان اهمیت روابط ایران و عراق در حوزه دیپلماسی فرهنگ پرداخت و گفت : روابط ایران و عراق در ابعاد استراتژیک مدنظر است و باید در حوزه ای که هستیم کمک کنیم که این روابط تقویت شود و ما نیز در حوزه دیپلماسی فرهنگی، کتاب را مهم ترین ابزار این مقوله می دانیم که می توان از طریق اشتراک محصولات فرهنگی و کتب دو کشور گامی سازنده در راستای تقویت روابط دو طرفه برداریم.

حسن نژاد در ادامه با اشاره به اهمیت بحث عتبات عالیات عراق و تمهیداتی که از سوی دو کشور اخیرا جهت روادید رایگان ایجاد شده است سفر به عتبات عراق را بسیار با ارزش و دارای فضائل مختلف روحی و معنوی دانست و آرزوی امیدواری کرد این تسهیلات بیش از پیش در اختیار مردم ایران و عراق قرار گیرد.

وی ضمن تحسین طرف عراقی در ایجاد امکانات رفاهی، سیاحتی و زیارتی برای زائرین اعتات مقدس عراق افزود: ما نیز امیدواریم بتوانیم در ایران اسلامی میزبانی شایسته و لایق برای هیات اعزامی از طرف آستان مقدس حسینی و عباسی باشیم و در مدت زمان حضور در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اوقات خوش را برای میهمانان عزیزمان از کشور عراق ایجاد کنیم.

در ادامه این نشست، جسام السعیدی مدیر تبلیغات فرهنگی بین المللی آستان قدس عباسی و سیدعلی موسوی مدیر تبلیغات فرهنگی بین المللی آستان قدس حسینی با تشریح برنامه ها و اهداف حضور اعتاب مقدس حسینی و عباسی در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پرداختند و مستندی کوتاه از اقدامات فرهنگی اعتاب مقدس حسینی و عباسی در حرمین مطهر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت ابالفضل العباس(ع) برای حاضرین به نمایش گذاشتند.

در حاشیه این برنامه به میهمانان و حاضرین این نشست برگه هایی با مضامین دل نوشته ای برای حرمین مطهر و مسابقه فرهنگی و هنری پخش شد و برندگان هدیه ای متبرکه از جانب عتبه حسینی و عباسی در پایان نمایشگاه دریافت خواهند کرد.

در پایان این مراسم نیز پرچم گنبد طلای حرم مطهر حسینی و عباسی رونمایی و جهت تبرک حاضرین این نشست در محل شبستان اصلی مصلی امام خمینی(ره) گردانده شد و از اهالی قلم و رسانه حوزه عتبات عالیات عراق مشترکا از سوی غرفه عتبه حسینی و عباسی تشکر و قدردانی به عمل آمد.

لازم به ذکر است که غرفه مشترک آستان قدس حسینی و عباسی در بخش بین‌الملل سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب واقع در شبستان اصلی مصلای امام خمینی (ره) میزبان علاقه مندان و بازدیدکنندگان محترم می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن