دانستنی هازیارت و فلسفه زیارت

فضیلت زیارت امام حسین (ع): محبت

 فضیلت زیارت امام حسین (ع): محبت

ذریح محاربى ، وى مى گوید: محضر مبارک حضرت ابى عبداللّه (ع ) عرض کردم : از خویشاوندان و فرزندانم کسى را ملاقات نکردم مگر وقتى به آنها خبر دادم به اجر و ثوابى که در زیارت قبر حضرت امام حسین (ع ) هست ، من را تکذیب نموده و گفتند: تو بر حضرت جعفر بن محمّد(علیه السلام ) دروغ بسته و این خبر را از پیش خودت مى گوئى !
حضرت فرمودند:
اى ذریح مردم را رها کن هر کجا که مى خواهند بروند، بخدا قسم حق تعالى به زائرین امام حسین (ع ) مباهات کرده و افتخار مى نماید و مسافر و زائر را فرشتگان مقرّب خدا و حاملین عرش رهبرى مى کنند حتى حق تعالى به فرشتگان مى فرماید:
آیا زوّار حسین بن على (علیه السلام ) را مى بینید که از روى شوق و محبّت به آن حضرت و علاقه به حضرت فاطمه (علیهاالسلام ) دخت رسول اللّه (ص ) به زیارت آمده اند؟ به عزّت و جلال و عظمت خود قسم کرامت خویش را بر ایشان واجب کرده ام و ایشان را حتما به بهشتى که براى دوستانم و براى انبیاء و رسل و فرستادگانم آماده کرده ام داخل مى کنم .
اى فرشتگان من ! ایشان زوّار قبر حسین حبیب محمّد رسول من بوده و محمّد(ص ) حبیب من است و کسى که من را دوست داشته باشد حبیب من را نیز دوست مى دارد و کسى که حبیب من را دوست داشته باشد دوست دار حبیبم را نیز دوست دارد و کسى که نسبت به حبیب من بغض ‍ ورزد، کسى است که به من بغض مى ورزد و بر من واجب است که به اشد عذاب ، عذابش نموده و به آتش دوزخم او را بسوزانم و جهنم را مسکن و مکانش قرار داده و وى را چنان عذابى کنم که احدى از اهل عالم را آن طور عذاب نکرده باشم .(۱)
بر سر کوى تو با راز و نیاز
به نیاز آمدام اى همه ناز
بارها گفته و مى گویم باز
یاحسین ابن على ادرکنى
زجهان غم عشق تو بس است
بى رضایت دو جهان قفس است
این بیان است مرا تا نفس است
یاحسین ابن على ادرکنى
خونشد از غم دل زارم چکنم
گره افتاده بکارم چکنم
سوى تو روى نیارم چکنم
یاحسین ابن على ادرکنى


۱- ترجمه کامل الزیارات ص ۴۷۰


منبع: داستانهایی از فضیلت زیارت امام حسین علیه السلام ، تالیف علی میرخلف زاده

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن