دانستنی هادانستنی‌های مذهبی

محبوبیت اهل‌بیت(ع) شهرت جهانی پیدا کرده است

داروخانه آنلاین داروپلاس

محبوبیت اهل‌بیت(ع) شهرت جهانی پیدا کرده است

هل‌بیت(ع) انسان‌های کاملی هستند و تمام فضیلت‌ها و خوبی‌ها در این بزرگواران جمع شده لذا امروز شاهدیم محبوبیت اهل‌بیت(ع) شهرت جهانی پیدا کرده است.

سخن گزافی نیست اگر یکی‌از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را حرکت پیاده‌روی اربعین ذکر کنیم، چراکه یک انقلاب درونی و واقعی است که دل‌ها را متوجه مرکز محبت و عشق و ارادت می‌کند.

وی با بیان این‌که همچنین پیاده‌روی اربعین شعار زمینه‌ساز ظهور امام زمان(عج) خواهد بود، افزود: این‌که چرا اهل‌بیت(ع) محبوب انسان‌ها هستند و از هر قشر و طبقاتی اهل‌بیت(ع) را دوست دارند و این محبوبیت شهرت جهانی پیدا کرده، پاسخ خیلی روشن است اهل‌بیت(ع) انسان‌های کاملی هستند و تمام فضیلت‌ها و خوبی‌ها در این بزرگواران جمع شده و همچنین در سخاوت و بخشش نظیر ندارند و همه خوبی‌ها از آن‌ها نشئت می‌گیرد.

آیت‌الله میرعمادی عنوان کرد: در زمان ائمه اطهار(ع) دشمنان نیز ائمه را دوست می‌داشتند چون چیزی جز خوبی نمی‌دیدند و می‌دانستند منبع علم و دانش در نزد ائمه(ع) است.

وی با اشاره به خصلت‌هایی که باعث محبوبیت اهل‌بیت(ع) شده است، بیان کرد: تقوا، ساده‌زیستی و علاقه نداشتن به مقام و دنیا از مهم‌ترین خصلت‌های ائمه اطهار(ع) بود به‌طوری‌که وقتی مردم با اهل‌بیت(ع) روبه‌رو می‌شدند متوجه می‌شدند از تعلقات دنیایی آزاد شده و هرآن‌چه داشتند برای خداوند است تنها از خداوند سخن می‌گویند و دعوتی که می‌کنند به سوی خداوند است.

میرعمادی افزود: از دیگر خصلت‌های ائمه(ع) عدالت‌خواهی، حق‌طلبی، مبارزه با ظلم فساد و تبعیض بوده و مهربان بودن و مدارا کردن با مردم و شریک درد و غم مردم بودن از دیگر خصلت‌های اهل‌بیت(ع) بود که هیچ‌گاه به هیچ قدرت و سلطنتی تکیه نمی‌کردند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری از پیاده‌روی اربعین، گفت: پیاده‌روی اربعین همچون مغناطیسی است که دل‌ها را جذب می‌کند و ملیت‌های مختلف را جذب می‌کند.

وی تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری حرکت عظیم و بی‌نظیر پیاده‌روی اربعین شکل گرفت و برای این‌که تثبیت و ادامه پیدا کند باید فرهنگ‌سازی کنیم چراکه پیاده‌روی اربعین باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و اجازه ندهیم دشمنان این حرکت عظیم را کم‌رنگ کنند.

آیت‌الله میرعمادی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از انحراف و بدعت‌ها باید موکب‌ها و حسینیه‌هایی باشد که در طول سال برای زائران امام حسین(ع) چراغشان روشن باشد و باید مراقب توطئه‌های دشمنان باشیم در همین راستا اگر هشدارهای مقام معظم رهبری نبود در سال دوم و سوم این حرکت عظیم از بین میرفت چراکه توجه دشمنان به هر چیزی‌که تأثیرگذاری معنوی بیشتری داشته باشد، بیشتر خواهد شد، بر همین اساس باید مواظب باشیم که در مسیر پیاده روی اربعین بدعت گذاشته نشود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که پیاده‌روی اربعین را باید سالم نگه‌داریم تا تاثیرگذاری‌اش بیشتر باشد، اظهارکرد: این حرکت همیشه باید رنگ خدایی و اخلاص به خود بگیرد و همچنین مسئله رقابت‌های موکب‌ها کنار گذاشته شود و این‌که پای خدمت کدام موکب و کمک مردمی امضای امام زمان(عج) است از همه چیز مهم‌تر است. وی عنوان کرد: نقش مردم را در برپایی موکب‌ها نباید کم‌رنگ کنیم، همان‌طور که در مراسمات محرم خود مردم هزینه می‌کنند و به‌دلیل گرانی و تحریم و مشکلات اقتصادی هیچ‌گاه کوتاهی نمی‌کنند، باید زمینه را برای مشارکت هر چه بیشتر مردم فراهم کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن