اخباراخبار مذهبی

مراسم میلاد حضرت رقیه (س) در دمشق برگزار شد

مراسم میلاد حضرت رقیه (س) دختر گرامی امام حسین (ع) پیشوای سوم شیعیان جهان با شکوه خاصی در حرم ایشان در شهر دمشق پایتخت سوریه برگزار شد.

مراسم میلاد حضرت رقیه (س) در دمشق برگزار شد

مراسم میلاد حضرت رقیه (س) دختر گرامی امام حسین (ع) پیشوای سوم شیعیان جهان با شکوه خاصی در حرم ایشان در شهر دمشق پایتخت سوریه برگزار شد.

در این مراسم که شب گذشته با حضور شمار زیادی از زائران ایرانی، پاکستانی، عراقی، بحرینی، افغان و شیعیان سوری برگزار شد، شماری از زائران اقدام به پخش نقل و شیرینی کردند.
جواد ترک آباد سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه، مسئولان و مدیران نهادهای ایرانی مستقر در سوریه و خانواده های آنان و شماری از مدافعان حرم نیز در این مراسم حضور داشتند.
حجت الاسلام و المسلمین مهری در ابتدای این مراسم در وصف شخصیت حضرت رقیه (س) دختر امام حسین (س) سخنانی را برای حاضران بیان کرد.
سید «محمد میری» از اعضای تولیت آستان مقدس حرم حضرت رقیه (س) نیز در این مراسم در ارتباط با شخصیت ایشان به مداحی پرداخت.
تواشیح و همخوانی قرآن مجید با حضور قاریان برجسته از دیگر برنامه های مراسم میلاد با سعادت حضرت رقیه (س) در کنار مضجع نورانی ایشان در دمشق بود.
حرم نورانی دخت سه ساله سید الشهداء (س) این روزها به مناسبت میلاد آن حضرت با وسایل و لوازم تزیینی مزین شده است.
حضرت رقیه (س) در ۱۷ شعبان سال ۵۷ هجری قمری متولد شدند و در سال ۶۱ هجری قمری و در سه سالگی به دنبال قیام عاشورا و اسارت اهل بیت امام حسین (ع) در کربلا و انتقال ایشان به شام و سوریه امروز در خرابه های شام به شهادت رسیدند.
این روزها برنامه ها و طرح هایی نیز برای اعزام دوباره زائران ایرانی به سوریه در حال تهیه است.
پیش از بحران سوریه هر سال بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار زائر ایرانی با ۹۸ پرواز در طول هر هفته از شهرهای مختلف ایران به سوریه سفر می کردند.
طرح هایی نیز برای اعزام زایران از طریق مرز عراق با سوریه در دست تهیه است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن